wóz z zespołem folklorystycznym

Dożynki Gminne 2021 - ważne informacje

  • Dodano: 2021-08-27 08:52:00
  • 995 wyświetleń
  • Drukuj

Szanowni Państwo

Dożynki Gminne odbędą się w zaplanowanym czasie i w zaplanowanym miejscu.

Z uwagi na aurę, Msza św. Dożynkowa została jednak przeniesiona do wnętrza drewnianego kościoła z Wartkowic na terenie WPE w Dziekanowicach i odbędzie się o planowanej wcześniej godzinie: 14.30.

Aktualne obostrzenia, związane z pandemią COVID-19  ograniczają jednak ilość osób, która może jednorazowo przebywać wewnątrz świątyni.

Prosimy by z ławek po lewej stronie (patrząc na ołtarz) skorzystali zaproszeni goście, natomiast po prawej delegacje wieńcowe.

Prosimy o przestrzeganie wytycznych, które można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednio przed wejściem do kościoła będzie można otrzymać maseczkę, zasłaniającą usta i nos. Rozlokowane zostaną też pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.

Jeśli pogoda pozwoli będzie można skorzystać z krzeseł rozstawionych przed kościołem.

Przed świątynią zostaną ustawione głośniki, dzięki którym możliwe będzie swobodne i pełne uczestniczenie w tej jakże ważnej uroczystości.

Prosimy o zachowanie dystansu społecznego.

Przekazanie chleba i część artystyczna Dożynek Gminnych 2021 odbędzie się, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Dla Państwa wygody scena główna zostanie ustawiona bliżej wejścia na Duży Skansen i tam właśnie skierujemy się z wieńcami dożynkowymi po Mszy św., tworząc barwny korowód.

Informacje porządkowe:

- punkt medyczny zorganizowany zostanie przy samochodach strażackich OSP Łubowo oraz Lednogóra – nieopodal drewnianego kościoła

- sanitariaty wraz z punktami dezynfekcji rąk zlokalizowane będą w pobliżu sceny głównej oraz w pobliżu stoisk KGW oraz Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo

- punkty dezynfekcji rąk znajdować się będą również przy kościele oraz przy wejściu głównym na plac 

Szanowni Państwo – przyjeżdżając na Dożynki Gminne wkroczycie Państwo w świat skansenu wsi polskiej. To duży i przepięknie urządzony teren, na którym bardzo łatwo utrzymać dystans społeczny.

Prosimy, pamiętajmy o obowiązujących zasadach i dbajmy o własne bezpieczeństwo.

Dziękujemy i zapraszamy!

Wójt Gminy Łubowo wraz z organizatorami Dożynek.