Informacja dot. transportu dzieci szkolnych - Lednogóra

2018-10-05 15:08:00

Wójt Gminy Łubowo publikuje treść informacji przekazanej przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lednogórze w związku z zaistniałym utrudnieniem podczas transportu dzieci szkolnych w dniu 04.10.2018r.

                                                                                                    Lednogóra, dnia 05.10.2018r.

 

 

 

                                                                  Rodzice dzieci uczęszczających do

                                                                  Szkoły Podstawowej w Lednogórze.

 

 

            W związku z  otrzymaną  informacją dotyczącą zaistniałego utrudnienia na przejeździe kolejowym autobusu szkolnego, Wójt Gminy Łubowo niezwłocznie wyjaśnił sprawę  z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczny przejazd dzieci.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy przebieg zaistniałej sytuacji, dementując tym samym  nieprawdę umieszczoną w mediach społecznościowych, w internecie.

           

                 "Dnia 4 października 2018r, na przejeździe kolejowym w Lednogórze nie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Autobus wiozący dzieci zatrzymał się przed przejazdem, gdyż pociąg z Poznania stał na peronie. Po odjeździe pociągu rogatki się podniosły. Podczas wjazdu autobusu na owy przejazd nie był zapalony sygnalizator. Przez torowisko przejechały dwa samochody, za nimi jadący autokar z dziećmi, który znalazł się na środku przejazdu kolejowego, gdy sygnał został włączony. Autokar znajdując się na środku torowiska musiał ominąć kobietę, która przechodziła przez tory kolejowe i zabierała miejsce do przejazdu autobusu. Kierowca ominął wyżej wspomnianą kobietę i bez większego problemu wyjechał z przejazdu. Rogatki, które opuściły się nie uszkodziły autobusu, a także nie stwarzały dla nikogo zagrożenia."

 

            Wójt Gminy po zapoznaniu się z faktami podjął dodatkowe działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w Lednogórze. Wójt wystąpi niezwłocznie do Naczelnika Sekcji Eksploatacji PLK o wyznaczenie bezpiecznego pasa dla pieszych przechodzących przez torowisko, aby nie blokowali przejazdu pojazdom. Niezależnie od powyższego, wszystkim pracownikom biorącym udział w przewozie dzieci i młodzieży zostały przypomniane zasady bezpiecznego przewozu dzieci.

 

                                                                                              Z  poważaniem

                                                                      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lednogórze

                                                                                              Joanna Filipiak

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,informacja-dot-transportu-dzieci-szkolnych-lednogora.html