Jubileuszowe zawody o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego przeszły do historii!

2018-07-26 11:12:00

Miłośnicy pływania spotkali się dzisiaj na jubileuszowych XXV Zawodach w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego, które odbyły się na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Głównym organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Łubowie.

XXV edycja Zawodów w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego przeszła do historii. Ten wyścig ma na celu propagowanie pływania jako zdrowego stylu życia. Dystanse poszczególnych wyścigów dostosowane były do wieku i umiejętności zawodników. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli przedstawiciele sołectw na dystansie sztafety 4 x 200 metrów stylem dowolnym.

Następnie rozpoczęła  się rywalizacja na poszczególnych dystansach w różnych kategoriach wiekowych. Był dystans specjalnie dla dzieci o długości 200 metrów. Następnie startowali już zawodnicy bardziej doświadczeni. Rywalizowali na w konkurencjach od 500 metrów do  3000 metrów. Nad całością rywalizacji tradycyjnie czuwała dyrektor zawodów Irena Wójcik.

W tym roku wśród gości Zawodów był m.in. Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Szymon Ziółkowski,  młociarz, mistrz olimpijski z Sydney z 2000 r. i mistrz świata z 2001 r. z Edmonton.

 

 

 

Zapraszamy do galerii

http://www.lubowo.pl/galeria,xxv-zawody-plywackie-2018.html&ww

 

wyniki

http://www.lubowo.pl/wiadomosc,xxv-zawody-plywackie-22-07-2018r.html

 

dzięki uprzejmości

 

 

źródło: informacjelokalne.pl
treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,jubileuszowe-zawody-o-blekitna-wstege-ostrowa-lednickiego-przeszly-do-historii.html