Kolędowanie w Domu Kultury.

2018-01-07 20:46:00

W niedzielne popołudnie 7-go stycznia, w Domu Kultury w Łubowie, rozbrzmiały głosy trzech chórów. Publiczności po raz pierwszy zaprezentował się Chór Gminy Łubowo.

Wypełniona po brzegi sala Domu Kultury oraz niesłabnące brawa po występie, świadczyły o tym, że  koncert trafił dokładnie w gust publiczności.

Jako pierwszy zaprezentował się debiutujący na scenie Chór Gminy Łubowo, prowadzony przez Kamila Trzebińskiego, wykonując kołysankę "Zaśnij dziecino" Antoniego Urskiego, pastorałkę "Lulajże Jezuniu" i kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

Kolejny na scenie pojawił się  chór kameralny SURSUM CORDA z Wilczyna ( powiat koniński), który wykonał "Adeste Fideles", "Z narodzenia Pana" oraz  "Gdy się Chrystus rodzi". Chór również prowadzi Kamil Trzebiński.

Trzecim chórem była formacja MILLENIUM ze Sławna pod kierunkiem Patryka Gadzińskiego. Zaprezentował on kolędę "Gdy śliczna Panna", "Rozkwitnęła się lilija" oraz "W ubogiej stajence".

Następnie połączyły się siły wokalne wszystkich trzech zespołów i ze sceny rozległy się dźwięki starej francuskiej kolędy "Gloria" oraz kolędy przetłumaczonej na niemal każdy język pt: "Cicha noc".

Na końcu do śpiewających dołączyli członkowie Chóru Parafii Farnej im. św. Ojca Pio w Gnieźnie, którzy przybyli gościnnie do Łubowa, zapraszając wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania.

Andrzej Łozowski, wójt Gminy Łubowo, który był obecny na koncercie wraz z małżonką, podziękował chórzystom za wspaniały występ i życzył wszystkim sukcesów.

Oprawą całości była wystawa rękodzieła Koła  Pań Kreatywnych, które zaprezentowały swoje prace publiczności.

Koncert prowadzili: Agnieszka Gadzińska (instruktor Domu Kultury w  Łubowie), oraz Kamil Trzebiński.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości.

 

warto zerknąć też tutaj, skąd pochodzi filmik:

http://gniezno.dlawas.info/wiadomosci/lubowo-koleda-brzmiace/cid,7980,a

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,koledowanie-w-domu-kultury.html