Kolędy i pastorałki już 6 stycznia w Dziekanowicach!

2017-12-28 00:00:00

Wójt Gminy Łubowo, Dyrektor MPP na Lednicy zapraszają na widowisko kolędnicze, połączone z koncertem kolęd i pastorałek, które odbędzie się dnia 6 stycznia 2018r. w drewnianym kościele na Dużym Skansenie w Dziekanowicach. Widowisko rozpocznie się o godz. 16.00.

Tradycją już staje się zaproszenie do wspólnego kolędowania podczas Święta Trzech Króli. Także w tym roku Wójt Gminy Łubowo - Andrzej Łozowski wraz z Dyrekcją Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek podczas dynamicznego widowiska folklorystycznego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Wiwaty".
Działający w Gminie Pobiedziska  od 45 lat Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty” kultywuje tradycje . W bogatym dorobku artystycznym  oprócz tańców  i pieśni pielęgnuje zwyczaje i obrzędy . W okresie Świąt Bożego Narodzenia zespół aktywnie koncertuje prezentując barwne widowisko "Chodzenie z gwiazdą betlejemską i turoniem".

 

Widowisko rozpocznie się o godz. 16.00 przejściem barwnym orszakiem po terenie dawnej wsi polskiej na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach.  

 

 

 

 

pobierz folder

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,koledy-i-pastoralki-juz-6-stycznia-w-dziekanowicach.html