Łubowo zagrało dla WOŚP!

2019-01-14 10:52:00

Po raz kolejny gmina Łubowo wzięła udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udowadniając, że jej mieszkańcy mają nie tylko wielkie i wrażliwe serca, ale również potrafią się doskonale bawić!

Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka, zagrała już 27 raz. Tym razem zbieraliśmy na wyposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Łubowo jak zawsze stanęło na wysokości zadania- chęć wsparcia tej szczytnej akcji, zadeklarowało wiele firm i osób prywatnych oraz wolontariuszy. Każdy dał od siebie to co mógł lub potrafił: młodzież przygotowywała dekoracje, stoisko dla dzieci, kiermasz, kwestowała po mszach w okolicach kościoła. Nie zabrakło przysmaków serwowanych tradycyjnie  przez Kawiarenkę z Sercem (Biblioteka Gminy Łubowo), Łubowskiego Targowania, podczas którego bardzo wysokie ceny osiągały anioły z powertexu, przepiękne, szyte ręcznie zabawki, gadżety okolicznościowe, poduszki, kalendarze, kubki, bony na różnego typu usługi, książki, czy cieszącego się dużym powodzeniem kiermaszu- niespodzianki.

 

Na scenie Domu Kultury pojawiły się grupy dzieciaków i osób dorosłych, których występy artystyczne, zachwyciły tłumnie zebraną publiczność. Grupy  ze Studia Tańca Evolution oraz Izabela Ochotna, pokazały wysoki poziom taneczny. Przepięknie i wzruszająco zaprezentowały się przedszkola z naszej gminy oraz sołectwo Imielenko. Muzyczną ucztę zaserwował publiczności chór Cantata prowadzony przez Kamila Trzebińskiego, solistki oraz połączone siły chóru i grupy teatralnej Iluminare z Łubowa we fragmentach musicalu Mamma Mia.

 

Mocniejsze rytmy bluesa i rocka, zabrzmiały dzięki zespołowi METRYKA, który po swoim koncercie z pewnością zyskał fanów. Całość  imprezy nagłośnił Krystian Jałoszyński a Finał  fantastycznie poprowadził Szymon Joy Powałowski.

 

Dzięki paniom liczarkom, które nie szczędziły wysiłków, abyśmy jeszcze w dniu finału poznali wynik zbiórki, dowiedzieliśmy się, że:

 

Łubowo zebrało 9298,62 zł, 1 euro, 1 cent!

 

 

Pieniądze ze zbiórki, w dniu Finału zostały dostarczone do gnieźnieńskiego sztabu eSTeDe, z którym od lat współpracuje.

 

Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, organizacjom i firmom które nas wsparły- bez Waszej pomocy, nigdy nie udałoby się zrobić tak wiele!

 

Agnieszka Gadzińska

 

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA:

 

Marty Bugajewskiej, Kamila Trzebińskiego, Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo, S.P w Łubowie, Przedszkola w Woźnikach, Przedszkola w Fałkowie- Emilii Wieczorkiewicz, Lidki Szulc, Angeliki Stachowskiej, Lidii van Kenster, Beaty Kostrzewskiej, Beaty Łabęckiej, Iwony Jackowskiej i Studia tańca Evolution, Salonu Paznokci "U Justyny", Marzeny Chełmińskiej, Pauliny Cabanek, Pań Kreatywnych, zespołu Metryka, Firmy Copypoint, Szymona Powałowskiego, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Kingi Barlik, sołectwa Imielenko, Joanny i Grzegorza Graczyk, Katarzyny Wielgosz, Izy Ochotnej, Agnieszki Bętkowskiej, Zuzanny Domżalskiej, Justyny Białobrzyckiej, chóru Cantata, grupy Iluminare, Wiktorii Gadzińskiej,dziewczynki Mai, która wykonała świeczniki i bransoletki,  Bartosza Gadzińskiego, wszystkich WOLONTARIUSZY i pozostałych DARCZYŃCÓW.

(Proszę o sygnał, jeśli kogoś pominęłam- było Was tak wielu, że wybaczcie ewentualne niedopatrzenie! A.G)

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,lubowo-zagralo-dla-wosp.html