Następne wizyty u Szanownych Jubilatów

2014-09-08 11:34:00

W dniu 04.09.2014r. Wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Janem Grabowskim, Kierownikiem USC Wandą Hartwich z koszami pełnymi słodkości odwiedzili kolejnych najstarszych jubilatów zamieszkałych Gminę Łubowo.

Tym razem władze gminy odwiedziły Szanownych Jubilatów w Baranowie, Myślęcinie, Przyborowie i Woźnikach.

Pierwszą wizytę złożono Pani Józefie Urbaniak zamieszkałą w miejscowości Myślęcin. Jubilatka mieszka z synem i jego rodziną. Wychowała 4 dzieci, dochowała się 18 wnucząt i zapewne jest rekordzistką w posiadaniu prawnucząt. Ma ich aż 34. Pani Józefa ukończyła 92 lata, a od ponad 53 lat mieszka w Myślęcinie.

Kolejną wizytę złożono Pani Anieli Pluta, która w kwietniu tego roku ukończyła 90 lat. Jubilatka po wojnie zamieszkała w Baranowie i wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne. Obecnie coraz częściej wraca myślami do czasów wojennych, mimo problemów zdrowotnych jest osobą bardzo pogodną i pełną życia. Wychowała 6 dzieci, 16 wnucząt i 10 prawnucząt.

Następnie władze gminy udały się z wizytą do Pani Stanisławy Ostrysz  z Przyborowa. Pani Stanisława  jest jedną z najstarszych osób w gminie. W maju tego roku skończyła 94 lata.  Z natury Pani Stanisława jest osobą wesołą bardzo ruchliwą, pogodną i pełną życia. Wychowała 4 dzieci, 11 wnucząt i 9 prawnucząt. Przez całe życie bardzo ciężko pracowała w gospodarstwie rolnym i mimo wieku do niedawna pieszo potrafiła przychodzić do Łubowa. 04.09.2014r.  swoje 94 urodziny obchodziła Pani Ewa Czerniak z Woźnik. Na życzenie rodziny z powodu złego stanu zdrowia jubilatce nie złożono osobistej wizyty, ale przesłano słodki upominek z życzeniami urodzinowymi.

Spotkania jak zwykle przebiegły w miłej i pogodnej atmosferze. Jubilatki bardzo były wzruszone odwiedzinami władz gminy, były wdzięczne za pamięć i okazaną troskę.

Wszystkim Szanownym Jubilatom życzy 200 lat !!

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,nastepne-wizyty-u-szanownych-jubilatow.html