Owieczki Cup 2014

2014-08-04 09:02:57

Piast Łubowo zwycięzcą Owieczki Cup 2014!

W niedzielę 20 lipca w godzinach 9-15 rozegrany został turniej piłki nożnej, sfinansowany przez gminę Łubowo, a zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Pantera. Mecze rozgrywane były na Orliku w Lednogórze w piekielnych warunkach (w południe temperatura w słońcu przekraczała 45°C). W turnieju wzięło udział siedem drużyn: WKS Żydówko, Lednogóra, Platon Leśniewo, Piast Łubowo, FC Karłowice oraz dwa zespoły z Owieczek. Niestety, pomimo wcześniejszej deklaracji, na turniej nie dotarł KS Fałkowo. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Awans do półfinałów miały zapewnione dwa pierwsze zespoły z każdej grupy.

Pomimo konieczności dokonania drobnych zmian w terminarzu rozgrywek (ze względu na mniejsza liczbę uczestników) turniej rozpoczął się punktualnie meczem pomiędzy drużynami FC Karłowice i Piast Łubowo. Obie drużyny zaczęły dość ostrożnie, gdyż przegrana w pierwszym meczu znacznie oddalałaby perspektywę wyjścia z grupy. Pomimo wielu okazji bramkowych mecz zakończył się wynikiem 0:0. W kolejnych meczach zwycięstwa  w stosunku 1:0 odniosły drużyny z Owieczek. WKS Owieczki II po bramce Bogumiła Ignasiaka pokonał Platon Leśniewo natomiast  WKS Owieczki I po bramce Pawła Pasternaka wyszedł zwycięsko z konfrontacji z debiutującą w tego typu turnieju drużyną WKS Żydówko.

Drugą rundę meczów FC Karłowice rozpoczęły od mocnego uderzenia, zwyciężając Platon Leśniewo 5:0. Z bardzo dobrej strony pokazali się strzelcy czterech bramek dla Karłowic: Krystian Kulczyk (2) i Damian Bukowski (2). Piąte trafienie zostało zaprotokołowane jako bramka samobójcza. Wydawało się, że rozwiązał nam się worek z bramkami i w kolejnych meczach padną wysokie wyniki. Okazało się jednak, że ponownie bardzo trudne warunki postawili swoim rywalom debiutujący zawodnicy z Żydówka. Po zaciętej walce przegrali jednak z doświadczonym zespołem z Lednogóry 0:1, co niestety oznaczało dla nich pożegnanie z turniejem. Ostatni mecz w tej grupie pomiędzy WKS Owieczki I i Lednogórą był meczem o pierwsze miejsce, gdyż oba zespoły miały zapewniony awans do półfinałów. W pierwszej połowie na boisku dominowały Owce, ale nie potrafiły tego udokumentować zdobyciem bramki. Później inicjatywę przejęła Lednogóra, ale żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. O miejscu w grupie zadecydował konkurs rzutów karnych. Te lepiej wykonywali zawodnicy Owiec i to oni mogli się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie B.

Tymczasem w grupie A WKS Owieczki II po bardzo zaciętym meczu pokonał 2:1 FC Karłowice i zapewnił sobie tym samym awans do półfinału. Strzelcami bramek byli Wojciech Borowiak i Oskar Włodarczyk dla Owiec oraz Krystian Kulczyk dla Karłowic. W kolejnym spotkaniu Piast Łubowo nie dał szans Platonowi Leśniewo, zwyciężając 5:1. Bramki dla Piasta zdobywali: Pająk, D. Grzesiak, Marcin Kanclerz, Michał Kanclerz, Wiśniewski. Honorowym trafieniem dla Platona popisał się Oleksiak. Przed ostatnim meczem w tej grupie pomiędzy Owieczki II, a Piastem awansu pewne były tylko Owce. Piast musiał ten mecz co najmniej zremisować. Okazało się, że jest to cel jak najbardziej w zasięgu graczy z Łubowa. Po bardzo dobrym meczu wygrali ten mecz 3:1. Bramki dla Piasta strzelali Kościański i Grzesiak, natomiast dla Owiec Włodarczyk. Taki wynik oznaczał, że Piast Łubowo został zwycięzcą grupy A i w półfinale trafił na Lednogórę. W drugiej parze miały się zmierzyć w bratobójczym pojedynku dwa zespoły z Owieczek.

W pierwszym półfinale zespół z Łubowa nie dał żadnych szans Lednogórze gromiąc rywala aż 6:1. Bramki dla Piasta zdobywali Grzesiak (3) Wiśniewski (2) oraz Pająk, natomiast dla Lednogóry Srodzki. Drugi półfinał był bardziej zacięty i po ciekawym meczu zespołów z Owieczek padł remis 1:1. Strzelcami bramek byli K. Grzechowiak i W. Borowiak. O awansie do finału decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy WKS Owieczki II i to oni mieli się ponownie spotkać z Piastem.

Wcześniej jednak rozegrany został mecz o 3 miejsce pomiędzy WKS Owieczki I, a Lednogórą. Początek meczu należał do zespołu z Lednogóry, którzy szybko strzelili 2 bramki (obie Ciesielski). Po zmianie stron obudzili się gracze z Owieczek i udało im się doprowadzić do wyrównania. Bramkę kontaktową zdobył Krawczyk, a do wyrównania doprowadził Pasternak. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i o miejscu na podium ponownie zdecydowały rzuty karne. Tym razem lepsi okazali się Lednogórzanie i  to oni mogli cieszyć się z 3 miejsca w turnieju. Paradoksalnie zespół z Owieczek, który nie przegrał w regulaminowym czasie gry żadnego meczu zajął dopiero 4 miejsce.

Na placu boju pozostał jeszcze jeden zespół z Owieczek, który bardzo chciał się zrewanżować Piastowi za porażkę w fazie grupowej. Po bardzo ciekawym i zaciętym meczu w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (bramki strzelili Borowiak i Pająk). W karnych lepsi okazali się Łubowianie i to oni wznieśli puchar dla najlepszej drużyny pierwszej edycji turnieju OWIECZKI CUP.

Organizatorzy zatroszczyli się również o statuetki i nagrody rzeczowe dla wyróżniających się zawodników. Najlepszym zawodnikiem turnieju w głosowaniu kapitanów drużyn uznany został Grzegorz Ignasiak z WKS Owieczki II. Królem strzelców z dorobkiem 6 bramek został Damian Grzesiak, a najlepszym bramkarzem jego brat Krystian Grzesiak z Piasta Łubowo.

Statuetki dla najlepszych graczy ufundowały firmy: Skład Budowlany Ignasiak z Łubowa, Skup Złomu Wojciech Borzykowski z Owieczek i Skup Złomu Marek Kropidłowski z Owieczek.

Wszystkie zdjęcia z turnieju znaleźć będzie można na oficjalnym fanpage'u WKS-u Owieczki- www.facebook.pl/OwieczkiWKS.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim Zawodnikom i Kibicom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,owieczki-cup-2014.html