Piast Łubowo z awansem do A-Klasy na XX-lecie klubu!!!

• Dodano: 2017-06-20 13:34:00
  • 5343 wyświetleń
  • Drukuj

Gminny Klub Sportowy Piast Łubowo pomimo swojego pierwszego sezonu zdołał uzyskać prawo do gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Awans smakuje jeszcze lepiej, ponieważ w 2017 r. Piast Łubowo obchodzi XX-lecie istnienia. Wójt Gminy Łubowo -Andrzej Łozowski nie krył zadowolenia czego wyrazem był poczęstunek dla przybyłych gości i pamiątkowe dzwonki dla zawodników i działaczy

Latem 2016 r. GKS Piast Łubowo po wielu latach przerwy ponownie zgłosił swoją drużynę seniorów do oficjalnych rozgrywek piłki nożnej. Do tej pory Łubowo rywalizowało w amatorskich rozgrywkach.

Piast jako nowa drużyna w lidze nie stawiał sobie wygórowanych celów, jednak mimo wszystko ambitnie mówiono wtedy o chęci rywalizowania i zakończenia sezonu na wysokich pozycjach.

Przygotowania do sezonu rozpoczęły się w drugiej połowie lipca 2016 r. Do drużyny prowadzonej przez Arkadiusza Kościańskiego dołączyło kilku nowych zawodników, jednak trzon zespołu pozostał bez zmian.

W pierwszym meczu Łubowo uległo bardzo mocnej Olimpii Poznań. Następnie rozpoczęła się wspaniała jesienna seria (5 zwycięstw z rzędu), dzięki którym Łubowo z tygodnia na tydzień zaczęło piąć się w górę tabeli. Passę zwycięstw Piasta przerwali Błękitni Owińska którzy wygrali w Łubowie 3:2. W kolejnych tygodniach rundy jesiennej GKS odniósł rekordowe zwycięstwo (22:0), a następnie bezbramkowo zremisował z Lechitą Kłecko. Po remisie w derbowym pojedynku Piast jeśli wygrywał, to już nie tak przekonująco. Zdarzyło się też gubić punkty w meczach, w których GKS powinien zwyciężać. Zachwianie formy Piasta poskutkowało zakończeniem rundy jesiennej na 5. miejscu – dobrym, jednak niesatysfakcjonującym.

Piłkarze przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli szybko, bo już 17 stycznia. Odbyły się również mecze kontrolne. Przesłanie Trenera Kościańskiego było jasne – wejść w druga rundę z dużą intensywnością. Tak też się stało, co prawda Piast poległ ponownie z Olimpią Poznań 1:5, grając do 70’ jak równy z równym. Gra jaką zobaczył Trener przeciwko liderowi mogła napawać optymizmem. Od tego momentu Piast Łubowo wiosną wygrywał mecz za meczem. Gdy najwięksi rywale gubili punkty, GKS to wykorzystywał.

Kulminacyjnym momentem rundy wiosennej były oczywiście derby powiatu gnieźnieńskiego: Piast Łubowo – Lechita Kłecko. Na B-klasowy mecz w Łubowie przyszło ponad 300 kibiców lokalnej piłki. Zwycięstwo GKS-u (2:1) jeszcze bardziej przybliżyło piłkarzy do awansu. Kolejne mecze – kolejne zwycięstwa. Znakomita jesienna passa 5-ciu kolejnych wygranych, została przyćmiona przez wiosenne 10 zwycięstw z rzędu. W przedostatnim meczu seria została przerwana za sprawą KS Łopuchowo.

Łubowo na dwie kolejki przed końcem sezonu było już pewne awansu, jednak prawdziwe świętowanie odbyło się dopiero po ostatnim meczu: Piast Łubowo – Meblorz Swarzędz, który rozegrany był w Łubowie 18 czerwca. Na zakończenie sezonu GKS pokonał piłkarzy ze Swarzędza 3:0, a po meczu odbyło się świętowanie. Podziękowano osobom zaangażowanym w rozwój lokalnej piłki oraz zaproszono na wspólny poczęstunek, tj. kiełbaski z grilla oraz grochówkę, który Piast wspólnie z Wójtem Gminy Łubowo przygotował dla swoich wiernych fanów i przybyłych gości.

Gminny Klub Sportowy Piast Łubowo pomimo swojego pierwszego sezonu zdołał uzyskać prawo do gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Awans smakuje jeszcze lepiej, ponieważ w 2017 r. Piast Łubowo obchodzi XX-lecie istnienia.