Pierwsza impreza kampanii "UZALEŻNIA MNIE TYLKO SPORT" ZA NAMI

2015-05-09 20:55:00

9 maja 2015r. na terenie Małego Skansenu w Dziekanowicach odbyła się pierwsza impreza kampanii pt."UZALEŻNIA MNIE TYLKO SPORT"

Odbyła się pierwsza impreza kampanii wojewódzkiej organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, której celem   przede wszystkim  jest promocja i realizacja zadań dotyczących profilaktyki uzależnień w połączeniu z aktywnością ruchową uczestników imprez. Do głównych zadań projektu należy także zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat szkód wynikających z używania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Wielkopolska została podzielona na 5 subregionów. W każdym z  nich do współpracy zostało zaproszonych 6 gmin, będących gospodarzami spotkań, w których będą mogły wziąć udział całe rodziny. Na terenie każdego subregionu odbędzie się łącznie 6 imprez plenerowych, w ciągu 6 kolejnych tygodni.

Inauguracja pierwszej imprezy przypadła Gminie Łubowo. Impreza  w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego zoorganizowana została na terenie Małego Sknsenu w Dziekanowicach. Do 5 biegów w różnej kategorii wiekowej zgłosiło się ogółem ponad 200 osób z różnych gmin subregionu :  Łubowa  Kórnika, Swarzędza, Pobiedzisk, Kostrzyna Wlkp, Rokietnicy .

Natomiast zaproszeni goście na czele z Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego  Leszkiem Wojtasiakiem , Senatorem RP Piotrem Gruszczyńskim, Wójtem Gminy Łubowo Andrzejem Łozowskim, Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz Marianem Szkudlarkiem, Panem Edwardem Gołębiewskim Radnym Miasta i Gminy Pobiedziska,  z Dyrektorami Szkół oraz przedstawicielami urzędów wzięli udział w Biegu VIP-ów. Bieg poprowadził honorowy ambasador imprezy - utytułowany triathlonista, uczestnik zawodów na Hawajach  -IRONMAN - Jarek Łabus.

Cała impreza dosyć, że odbyła się w świetnej atmosferze z pełnym zaangażowaniem wszystkich uczestników tych najmłodszych i tych starszych, to jeszcze przy rewalacyjnej i wymarzonej pogodzie. Propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, spędzania czasu wspólnie  z całą rodziną  jest ostatnio  bardzo modne.

Koniec imprezy uświetnił koncert wokalny PAMELI.

Całe wydarzenie odbyło się dzięki  współpracy wielu instytucji z terenu Gminy Łubowo.  

 

Fotorelacja z tego wydarzenia w  całości w galerii zdjęć

 

Zobacz też relację dzięki uprzejmości gniezno.naszemiasto,pl

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,pierwsza-impreza-kampanii-uzaleznia-mnie-tylko-sport-za-nami.html