Półkolonie letnie w Domu Kultury zakończone!

2014-07-22 14:15:00

Tegoroczne półkolonie letnie, które odbyły się w dniach 14-18 lipca, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawych działań, wśród których, każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie.

Poniedziałek był dniem ogrodniczym- pod okiem pani Agnieszki Bętkowskiej, dzieci siały zioła i kwiaty, wykonały makietę swojego wymarzonego ogrodu, a także dowiedziały się interesujących rzeczy o pielęgnacji roślin i znaczenia warzyw i owoców w diecie. Wtorek upłynął maluchom na zmaganiach literackich- warsztaty na podstawie swoich książek o dziewczynce imieniem Sklota, przeprowadziła Agnieszka Gadzińska. Dzieci układały tematyczne puzzle, zadawały pytania, a  następnie wspólnie stworzyły książkę: "Zwierzęta świata".

Kolejny dzień półkolonii został przeznaczony na warsztaty zorganizowane przez pracowników Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy- uczestnicy mieli okazję wziąć udział w torze przeszkód z epoki, strzelać z łuku, zagrać w fińskie kręgle, oraz zobaczyć stroje, w jakie dawniej ubierali się mężczyźni i kobiety. Jako modele posłużyli wolontariusz i jedna z wychowawczyń! :) W czwartek Dom Kultury na chwilę zamienił się w lecznicę dla zwierząt, a  stało się to za przyczyną niecodziennego gościa- pana Michała Stachowiaka, weterynarza, który w przystępny sposób, opowiedział dzieciom o zwierzętach. Wraz z asystentką, zaprezentowali bardzo ciekawe eksponaty, między innymi dawne narzędzia stosowane w gabinetach weterynaryjnych, zdjęcia rentgenowskie, a nawet aparat USG i pasożyty zakonserwowane w formalinie! Podczas spotkania, dzieci bardzo chętnie dzieliły się spostrzeżeniami o swoich pupilach, oraz dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, pokazywały zdjęcia swych ulubieńców i wykonały ich portrety..

Ostatni dzień półkolonii, został poświęcony na warsztaty kulinarne- dzieci wykonały samodzielnie sałatkę owocową, kanapki i wafelki. Podczas przygotowywania posiłku, dzieci odwiedził pan Andrzej Łozowski, wójt Gminy Łubowo i choć nie skosztował żadnego z przysmaków, życzył wszystkim małym kucharzom smacznego, oraz zrobił sobie z uczestnikami półkolonii wspólne zdjęcie. Po tym jak przygotowane potrawy zniknęły z talerzy, dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki, dyplomy oraz słodycze.

Oprócz zajęć warsztatowych, uczestnicy półkolonii brali udział w licznych zabawach ruchowych i sportowych na świeżym powietrzu oraz grach stolikowych. Za pomoc w przeprowadzeniu zajęć, organizator dziękuje: A. Bętkowskiej, M. Stachowiakowi, pracownikom MPP na Lednicy oraz wolontariuszom: Monice, Asi, Rafałowi, Patrycji, Julce i Ani.

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,polkolonie-letnie-w-domu-kultury-zakonczone.html