Mateusz

Pomoc dla Mateusza

  • Dodano: 2021-01-04 07:50:00
  • 327 wyświetleń
  • Drukuj

Mateusz to 5 letni chłopczyk, mieszkaniec naszej Gminy,  który w dniu 20 listopada 2020r. uległ ciężkiemu wypadkowi - został potrącony przez samochód. W wyniku wypadku chłopczyk odniósł poważne obrażenia i obecnie przebywa w śpiączce. Przed wypadkiem Mateusz był pełnym radości, wesołym dzieckiem, które uwielbiało zabawy ze starszym rodzeństwem. U chłopca zdiagnozowano uraz czaszkowo - mózgowy oraz uraz aksonalny mózgu. Ponadto doszło do uszkodzenia aparatu więzadłowego kręgosłupa w odcinku szyjnym, złamania kości ramiennej lewej, złamanie obojczyka lewego, złamanie kości podudzia  lewego, złamanie I i II żebra, złamanie kości miednicy oraz stłuczenia płuc.

Mateusz nie chodzi, nie mówi, samodzielnie nie je oraz nie reaguje na otaczający go świat. Obecnie  wymaga całodobowej opieki, specjalistycznego żywienia i stałej rehabilitacji. Zbiórka ma na celu zebrać środki które pozwolą mu funkcjonować w domu.

Leczenie Mateusza całkowicie przekracza możliwości finansowe rodziny w której rodzice i 4 dzieci utrzymują się z jednej pensji. Obecnie Mateusz został wypisany ze szpitala i oczekuje na decyzję w zakresie możliwości przyjęcia do Kliniki Budzik. W jednym dniu świat Mateusza i jego rodziny rozpadł się na małe kawałeczki i tylko od nas zależy jak uda się go na nowo poskładać. 

Aby pomóc Mateuszowi:

kliknij tutaj