Przedszkole w Woźnikach - krótki opis projektu POKL

2013-02-19 10:00:00

Z dniem 01 października 2012r. zostało otwarte przedszkole Tęczowy Domek w Woźnikach, gdzie realizowany jest projekt „ Nasze przedszkolaki” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do lipca 2014r. pobyt dziecka w przedszkolu, wyżywienie, dodatkowe zajęcia, wycieczki jest zupełnie bezpłatny.

Natomiast przez kolejne 2 lata przedszkole ma funkcjonować jako przedszkole gminne z ustaloną odpłatnością. Utworzono trzy grupy  dzieci 3, 4 i 5 latki – łącznie 75 osób. Budynek przedszkola został zmodernizowany i w pełni dostosowany do potrzeb przedszkolaków.

 

Sale wypełniły się kolorami, nowymi mebelkami, zabawkami, sprzętem multimedialnym i rozpoczęto wdrażanie programu edukacyjnego. Dodatkowe zajęcia takie jak: język angielski, logopedia, zajęcia muzyczno-ruchowe, czy gimnastyka mają na celu wspierać przełamywanie stereotypów dotyczących ról płciowych, uczyć szacunku i otwartości na inność, wpływać pozytywnie na indywidualny rozwój dziewczynek i chłopców.
Częstym gościem przedszkolaków jest Wójt Gminy Łubowo - Andrzej Łozowski, który stara się uczestniczyć we wszyskich imprezach organizowanych w przedszkolu.

 

Od momentu otwarcia przedszkola każdy miesiąc obfituje w liczne atrakcje. Przedszkolaki były już na wycieczce w Ostrowie Lednickim, w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, w kinie, a liczne imprezy okolicznościowe  takie jak: Andrzejki, Mikołajki, Spotkanie opłatkowe,  Dzień Babci i Dziadka, czy Balik Noworoczny miały na celu integracje rodziców oraz zwiększenie roli ojców w wychowaniu dzieci.

 

Ważnym aspektem projektu jest integracja  z dziećmi niepełnosprawnymi,  dlatego nawiązano współpracę z przedszkolem integracyjnym z Pobiedzisk „ Wesołe Skrzaty” oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łubowie.

Zorganizowano już dwa spotkania, gdzie na Święto Pieczonego Ziemniaka przyjechały przedszkolaki  z Pobiedzisk, a na Balik Noworoczny podopieczni z GOPS.
Wszystkie te wydarzenia sfinansowane zostały z Funduszu Europejskiego Kapitał Ludzki, gdzie dofinansowanie wynosi  85%. Przed nami jeszcze mnóstwo innych atrakcji takich jak: wycieczka do Parku Dinozaurów w Rogowie, do Zoo w Poznaniu, Wiosenna Spartakiada Maluchów czy Piknik rodzinny. O wszystkich wydarzeniach tych, które już były, które będą można dowiedzieć się na stronie internetowej przedszkola www.eteczowydomek.pl.
treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,przedszkole-w-woznikach-krotki-opis-projektu-pokl.html