Relacja z turnieju Owieczki Junior Cup 2014

2014-10-27 14:40:00

SP Owieczki zwycięzcą w Owieczki Junior Cup!

W środę 15 października na boisku w Owieczkach odbyła się pierwsza edycja turnieju Owieczki Junior Cup (kat. Szkoła Podstawowa). Tego dnia w zmaganiach sportowych brały udział: SP Fałkowo, SP Łubowo i SP Owieczki. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” , 2x 10 minut. Koordynatorem turnieju był Mateusz Cieśliński (v-ce prezes WKS Owieczki), który czuwał nad rozgrywkami. Sędzią wszystkich meczy był Adrian Łucki (członek WKS Owieczki).

Wyniki:
SP Fałkowo- SP Łubowo 0:2 (0:1)
bramki: Wachowski i Kopecki.

SP Łubowo- SP Owieczki 0:2 (0:1)
bramki: Zioła i Kluczyński.

SP Owieczki- SP Fałkowo 5:0 (2:0)
bramki: 3x Kluczyński i 2x Zioła

Tabela
1. SP Owieczki 6pkt. 7:0
2. SP Łubowo 3 pkt. 2:2
3. SP Fałkowo 0 pkt. 0:7

Klasyfikacja strzelców:
4 bramki Patryk Kluczyński (SP Owieczki)
3 bramki Jakub Zioła (SP Owieczki)
1 bramka Wachowski (SP Łubowo)
1 bramka Kopecki (SP Łubowo)

Zwycięzcą pierwszej edycji Owieczki Junior Cup została drużyna SP Owieczki z dorobkiem 6 punktów. Na drugim stopniu podium uplasowała się SP Łubowo (3 punkty), a na trzecim SP Fałkowo (0 punktów). Każda ze szkół otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom, a młodym piłkarzom zostały wręczone medale.

 Królem strzelców został Patryk Kluczyński (SP Owieczki) z 4 bramkami na koncie. Najlepszym bramkarzem został wybrany  Patryk Grenda (SP Owieczki), który ani razu nie wyciągał piłki z siatki. Najsympatyczniejszym zawodnikiem został wybrany Szymon Kanclerz (SP Łubowo).

Dnia kolejnego (16 października) został rozegrany mecz z okazji 90-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Owieczkach. W meczu o puchar (przechodni) Senatora Piotra Gruszczyńskiego zmierzyły się SP Łubowo z SP Owieczki.

Gospodarze z Owieczek wygrali ten mecz 3:2 i przez najbliższy rok, to oni będą „właścicielami” pucharu (przechodniego) ufundowanego przez Senatora Piotra Gruszczyńskiego.

Organizatorem rozgrywek jest  Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji PANTERA oraz Wiejski Klub Sportowy Owieczki.  Turniej finansowany został ze środków Gminy Łubowo. Młodzi zawodnicy mogli rywalizować na boisku w Owieczkach, dzięki uprzejmości Dyrektora SP Owieczki- Sebastiana Patrzka.
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,relacja-z-turnieju-owieczki-junior-cup-2014.html