Święto Niepodległości 2020

Święto Niepodległości 2020

  • Dodano: 2020-11-11 00:00:00
  • 528 wyświetleń
  • Drukuj

Zapraszamy do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada o godz. 14.00 na stronach internetowych powiatu gnieźnieńskiego oraz instytucji kultury obejrzeć będzie można koncert „Powiat Gnieźnieński dla Niepodległej”.
W roku bieżącym ze względu na panującą epidemię i związane z nią ograniczenia, Centrum Kultury „Scena to dziwna” postanowiło uczcić święto 11 listopada w sposób odmienny i wyszło z inicjatywą wyprodukowania koncertu w formie elektronicznej, który będzie kompilacją materiałów nadesłanych przez artystów działających przy ośrodkach kultury i bibliotekach gmin powiatu gnieźnieńskiego.
Inicjatywa eSTeDe spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem ze strony gminnych ośrodków kultury. W wirtualnym koncercie zobaczymy i usłyszymy twórczość artystów z gmin: Łubowo, Witkowo, Czerniejewo, Niechanowo, Trzemeszno, Kłecko, osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Będzie śpiew, fotografia, poezja, muzyka i taniec. W filmie nie zabraknie także akcentów związanych bezpośrednio z działającymi przy eSTeDe zespołami reprezentacyjnymi powiatu gnieźnieńskiego, tj. orkiestry dętej i zespołu tańca ludowego.
Zapraszamy do wspólnego udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości!