Wakacyjny turniej piłki nożnej

2014-08-04 14:43:00

W dniach 01 - 03 sierpnia 2014 r, na boisku "Orlik 2012' w Lednogórze odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej /6- osobowej/ o Puchar Wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego.

W turnieju uczestniczyło siedem drużyn. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Grupa A: Rapid Imielenko, WKS Owieczki, Platon Leśniewo, KS Fałkowo. Grupa B:  Piast Łubowo, KS Żydówko, Orkan Wierzyce. Drużyna z Lednogóry –  nie stawiła się na turnieju, oddając mecze walkowerem.                          Klasyfikacja  grupowa  turnieju

3. KS Żydówko

Cztery najlepsze drużyny walczyły w niedzielnym finale. Pierwsze miejsce oraz Puchar Wójta Gminy Łubowo Pana Andrzeja Łozowskiego zdobyła drużyna Piasta Łubowo, drugie miejsce zajęła drużyna Rapid Imielenko i otrzymała Puchar Animatora Sportu "Orlik 2012"  Pana Jarosława Łabuza, trzecie miejsce zajęła drużyna WKS Owieczki zdobywając  Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Łubowo pana Jana Grabowskiego, czwarte miejsce zajęła drużyna Orkanu Wierzyce i otrzymała Puchar Zarządu GKS 'Piast". Królem Strzelców turnieju został Filip Jagodziński WKS Owieczki zdobywająć 13 bramek.        Najlepszym bramkarzm został Krystian Grzesiak, natomiast najlepszym piłkarzem jego brat Damian Grzesiak obaj zawodnicy reprezentują GKS "Piast Łubowo. Nagrody wręczali Wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski, Z-ca  Przewodniczącego Rady Gminy Pan Mirosław Nowak, Prezes WKS Owieczki Pan Marek Kropidłowski, Animator Sportu "Orlik 2012" Pan Jarosław Łabus oraz Prezes GKS Piast Łubowo Ryszard Filipiak Organizatorami zawodów był Gminny Klub Sportowy PIAST Łubowo oraz Urząd Gminy w Łubowie. Pomimo dużego upału, który towarzyszył piłkarzom drużyny wykazały się dobrym przygotowaniem kondycyjnym i technicznym. Trzydniowy wakacyjny turniej piłkarski  upłynął w sportowej atmosferze.