Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy po raz kolejny zagra w Łubowie!

2018-01-10 15:22:00

Już 14 stycznia, w niedzielę odbędzie się 26 finał WOŚP- tym razem kwestujemy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Warto w tym dniu być z nami!

Jak co roku gmina Łubowo bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Ma ona nie tylko wymiar materialny- pomaga zebrać fundusze na doposażenie oddziałów szpitalnych w Polsce, ale także, a może przede wszystkim, edukacyjny i wychowawczy. Młodzi ludzie uczą się dzielić z innymi swoim czasem i umiejętnościami, biorą udział w  pokazach pierwszej pomocy, uwrażliwiają się na potrzeby innych, a także nabywają umiejętności organizacyjnych podczas przygotowywania finałowej imprezy.

 

W tym roku w organizację Finału zaangażowało się wiele osób  i instytucji, a forma pomocy jest bardzo różna. Zgłosiły się grupy taneczne, wokalne, rękodzielnicy, autorzy i ilustratorzy książek przekazując swoje dzieła na Łubowskie Targowanie, zaproponowano wypieki do Kawiarenki z Sercem (Biblioteka Publiczna), zgłosiły się także po raz pierwszy panie liczarki- abyśmy mogli poznać zebraną sumę już w dniu Finału. Jak co roku wszystkie szkoły i przedszkola z terenu gminy aktywnie zbierają pieniądze do puszek, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przekazało pokaźny dar w postaci książek i gadżetów, dzięki którym oprócz Targowania, będzie możliwe zorganizowanie również Kiermaszu- niespodzianki,a harcerze przeprowadzą pokaz pierwszej pomocy.

 

Już od godzin porannych, po każdej mszy św. (godz.. mszy: 8.00, 9.30, 11.30) będą zbierane datki do puszek wolontariuszy, w okolicach kościoła.

 

Od godz 15.00 do 18.00 zapraszamy do Domu Kultury w Łubowie, na występy grup wokalnych i tanecznych oraz przedszkolaków z obu naszych przedszkoli (ok 16.00 maluchy z Tęczowego Domku zaprezentują Piękną i Bestię), wystąpią członkinie chóru Gminy Łubowo, Grupy Mega Dance i formacje oraz duet z Gniezna, oraz wiele innych.

 

W międzyczasie:

 

-kiermasz, na którym będzie można nabyć wiele ciekawych przedmiotów i książek,

 -Kawiarenka z Sercem, pełna pysznych wypieków

- pokaz pierwszej pomocy prowadzenie- harcerze z gnieźnieńskiej drużyny

- konkursy i zabawy dla najmłodszych

- malowanie twarzy

 

Kto da więcej? czyli  Łubowskie Targowanie!

 

do zdobycia wiele atrakcyjnych przedmiotów (obrazy, rzeźby),  książek z autografami autorów/ ilustratorów, gadżetów WOŚP, a nawet specjalnie upieczony chleb oraz voucher na bezpłatne badania o wartości 350 pln!

 

18.00- 20.00-

 

KINO PODŁOGOWE z popcornem 

DLA CAŁEJ RODZINY_

muzyczna bajka

SING!

 

CAŁOŚĆ POPROWADZI ZNANY I LUBIANY

SZYMON JOY POWAŁOWSKI.

ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-po-raz-kolejny-zagra-w-lubowie-1.html