Wielkie emocje w Owieczkach

2018-09-12 08:00:00

Mieszkańcy gminy Łubowo kolejny raz mogli rywalizować miedzy sobą w II Turnieju Sołectw Gminy Łubowo organizowanym wspólnie przez WKS Owieczki i gminę Łubowo. Przy okazji Turnieju oczy całej gminy, a może i świata skierowane były na organizowane II Mistrzostwa Świata w Rzucie Owcą. Piękna pogoda pozwoliła na fantastyczną rodzinną zabawę.

Zawody rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia szatni przy boisku w Owieczkach przez Wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego wraz z prezesem WKS Owieczki Mateuszem Cieślińskim oraz honorowym prezesem tego klubu Markiem Kropidłowskim. Szatnie przy okazji zawodów były bardzo dobrym zapleczem organizacyjnym, a na co dzień służyć będą drużynie WKS Owieczki. Po części oficjalnej do boju ruszyły sołectwa i „owcomioci”.

Turniej sołectw rozpoczął się od strzałów i rzutów. Strzelano piłką do mini bramki i wiatrówką do tarczy, a rzucano ringo i piłką tenisową do celu. Regulamin został napisany w ten sposób, żeby w konkurencjach brały udział wszyscy, od najmłodszych do najstarszych, kobiety i mężczyźni. Rzut ringo okazał się dość trudny, ale to Wierzyce okazały się najlepsze i wygrały z wynikiem 5 udanych rzutów. Rzut piłkami tenisowymi to aż 4 liderów – Lednogóra, Wierzyce, Imielenko i Owieczki. Strzały do mini bramki należały od początku do dwóch zespołów – Strychowa i Żydówka – ostatecznie wygrali ci pierwsi 12-11. Aż żal, że Pan Radek z Łubowa nie zebrał pełnej drużyny. Niestety regulamin nie pozwolił uznać jego 12 trafień mimo, że zgłaszał się do strzałów m.in. jako Joanna i Bożena, w co organizatorzy nie chcieli za bardzo uwierzyć. Strzały z wiatrówki udowodniły, że MON może szukać wsparcia w gminie Łubowo. Bez zbędnego przygotowania ponad 30 punktów zdobyły drużyny Żydówka, Imielenka i Pierzysk. Bardzo dobrze strzelają też w Myślęcinie i Strychowie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszyscy trenują tylko do tarczy…

Konkurencje rozgrzewkowe zakończyły się, a do gry weszły konkurencje stricte sportowe, gdzie liczyła się szybkość, spryt, technika i siła. Na początek slalom niespodzianka. Polegał on na przebiegnięciu slalomu z piłką i powrocie na monocyklu przy wsparciu 2 zawodników. Bezkonkurencyjne Strychowo z czasem 13, 47 s o prawie 5 sekund wyprzedziło drugie Owieczki. Następnie w planie był drużynowy rzut owcą. Niczym polska drużyna skoczków narciarskich Strychowo pokonało konkurencję. Nie można się temu dziwić, gdyż swojej drużynie mają rekordzistę świata w tej konkurencji. W skokach w workach znów Strychowo zaprezentowało fantastyczny czas 39,52 s, a Żydówko ze stratą nieco ponad jednej sekundy musiało zadowolić się 2 miejscem. W międzyczasie inne zespoły przetaczały oponę od traktora. Wystawiono najsilniejszych. Usainem Boltem tej konkurencji okazał się Radek z Lednogóry, który jako jedyny zszedł poniżej 10s i niewiele zabrakło, aby pokonać kolejną magiczną granicę 9 s. – czas 09:18s.

Ostatnią konkurencją turnieju sołectw było przeciąganie liny. Nie zawiedli faworyci – zwycięzcy z poprzedniego roku. Żydówko bezkompromisowo pokonywało wszystkie przeszkody, by w finale pokonać 2:0 Owieczki. Ostatecznie II Turniej Sołectw gminy Łubowo zakończył się zwycięstwem Strychowa (89 pkt.), a na podium załapały się jeszcze drużyny Owieczek (83 pkt.) i Żydówka ( 79 pkt). Wszyscy bawili się wyśmienicie, dzieci spędzały dużo czasu na zamku dmuchanym, zajadając się w między czasie watą cukrową, a dorośli z miską grochówki przygotowywali się do Mistrzostw Świata w Rzucie Owcą.

Ostateczna klasyfikacja II Turnieju Sołectw Gminy Łubowo

1. Strychowo - 89 pkt.
2. Owieczki - 83 pkt.
3. Żydówko - 78 pkt.
4. Lednogóra - 68 pkt.
5. Pierzyska - 59 pkt.
6. Imielenko - 58 pkt.
7. Myślęcin - 49 pkt.
8. Wierzyce - 42 pkt.
9. Łubowo - 28 pkt.

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.lubowo.pl/wiadomosc,wielkie-emocje-w-owieczkach.html