Wiosenne Fanaberie HIP-HOP w Gnieźnie - występ grup tanecznych z Gminy Łubowo

  • Dodano: 2014-03-24 09:50:00
  • 6147 wyświetleń
  • Drukuj

W tegorocznej edycji turnieju tańca HIP-HOP po raz pierwszy wzięły udział dzieci z formacji tanecznych z naszej gminy.

W sobotę 22 marca, na sali sportowej SP nr 2 w Gnieźnie odbył się turniej tańca HIP-HIP Wiosenne Fanaberie. Organizatorem imprezy od kilku lat jest Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Gniezna przy udziale szkoły Podstawowej nr2 w Gnieźnie. Celem turnieju jest wyłonienie zwycięzców w poszczególnych konkurencjach tanecznych, konfrontacja umiejętności tanecznych zawodników, popularyzacja tańca nowoczesnego. Profesjonalni sędziowie oceniali wyraz artystyczny, technika taneczna, choreografia, ogólny wyraz artystyczny. Na zaproszenie odpowiedzieli tancerze z naszego Powiatu, z Poznania, Gniezna, Konina, Łodzi...

Od kilku miesięcy na terenie naszej Gminy: w Domu Kultury w Łubowie i świetlicach wiejskich prowadzone są zajęcia taneczne HIP-HOP. Prowadzą je instruktorzy ze Studio Tańca Evolution z Poznania. Pomimo tak krótkiego okresu nauki nasze dzieciaki i młodzież wzięła udział w turnieju Fanaberie i doskonale się bawiła (na zdjęciach w jasnych koszulkach z nadrukiem).

Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach wziąwszy pod uwagę ilość osób w  grupie i wiek uczestników. Wszyscy z uczestników otrzymali dyplomy a najlepsi puchary.

W turnieju brali też udział z powodzeniem instruktorzy z Evolution (na zdjęciach w zielonych spodniach) . Wyniki wkrótce zostaną zamieszczone na stronach MOK Gniezno.

Cieszy fakt, że istnieje grupa osób z pasją, która stara się rozwijać umiejętności i pragnie reprezentować naszą Gminę na arenie Powiatu czy Województwa.

Gratulujemy.