Wójt Gminy Łubowo uprzejmie informuje:

  • Dodano: 2015-05-14 11:01:18
  • 3583 wyświetleń
  • Drukuj

Do dnia 19 maja 2015r. tj. na 5 dni przed dniem wyborów wyborca wymeldowany decyzją administracyjną może złożyć wniosek o dopisanie do spisu.

Również do dnia 19 maja 2015r. tj. na 5 dni przed dniem wyborów  wyborca niepełnosprawny  może złożyć wniosek o dopisanie do spisu w lokalu przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Osoby wpisane do spisu wyborców na swój wniosek ( na stałe do Rejestru Wyborców) przed pierwszym głosowaniem w dniu 10 maja br., będą ujęte w tym spisie wyborców w ponownym głosowaniu ( II tura wyborów). Wzięcie udziału w ponownym głosowaniu w innym obwodzie będzie możliwe wyłącznie po otrzymaniu z urzędu gminy lub od konsula, który sporządził spis wyborców zaświadczenia o prawie do głosowania.

Wyborca może złożyć pisemny wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania  do dnia 22 maja 2015r.

Wyborcy, którzy złożyli wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do glosowania przed pierwszym głosowaniem w dniu 10 maja 2015r. otrzymali dwa zaświadczenia i w ponownym głosowaniu będą mogli głosować wyłącznie na podstawie otrzymanego zaświadczenia do prawie do głosowania.