Działania podejmowanę przez Szkołę Podstawową w Lednogórze na rzecz uczniów z Ukrainy

2022-03-17 11:53:00Od drugiego marca  bieżącego roku do społeczności Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I  w Lednogórze dołączają uczniowie z Ukrainy. Obecnie      z organizowanej przez nas pomocy korzysta jedenaście osób i ich rodziny. Nasi nowi uczniowie uczą się w  klasach : trzeciej, czwartej, szóstej oraz ósmej. Komunikacja językowa między nami z każdym dniem staje się łatwiejsza. Poznajemy język ukraiński i uczymy języka polskiego dzieci z Ukrainy, pomagamy im w procesie adaptacyjnym. Szczególnie ważną rolę w adaptacji koleżanek i kolegów pełni Samorząd Uczniowski. Jesteśmy otwarci na wspomaganie potrzebujących, ten cel  realizujemy  dzięki współpracy z Rodzicami naszych uczniów,  oraz Urzędem Gminy w Łubowie, GOPS w Łubowie, BPiCK Gminy Łubowo .

 W naszej szkole również mogą uczyć się języka polskiego osoby dorosłe. Zorganizowaliśmy w tym celu WARSZTATY JĘZYKOWO-SPOŁECZNE RAZEM. W każdy czwartek od godziny 14:15 do 15:15 spotykamy się i uczymy  chętne osoby z Ukrainy j. polskiego. Jest to inicjatywa wolontariuszy: nauczycieli, rodziców i społeczników, którzy służą swoją wiedzą.

  Celem warsztatów jest umożliwienie zainteresowanym: rozwijania kompetencji językowych w zakresie j. polskiego, uzyskanie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, doradcy zawodowego, prawnej, integracji       ze społecznością lokalną przez wzajemne poznanie, uczestnictwo w zajęciach     z pedagogiki  zabawy i sportu  dla dzieci.  Każdy z uczestników otrzymuje podręcznik.

 

                                         

treść została wydrukowana ze strony
https://www.lubowo.pl/wiadomosc,dzialania-podejmowane-przez-szkole-podstawowa-w-lednogorze-na-rzecz-uczniow.html