25 mln zł ożywi okolice Muzeum na Lednicy!

  • Dodano: 2019-11-15 09:00:00
  • 1705 wyświetleń
  • Drukuj

W dniu 8 listopada o godz. 11:00 w budynku Dyrekcji MPPL w Dziekanowicach, odbyło się podpisanie umowy między Spółką Spochacz Sp. Z. O. O. Spółka Komandytowa z siedzibą w Ruszkowie, a Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy związanej z modernizacją Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w ramach projektu pn.DZIEDZICTWO PIERWSZYCH PIASTÓW NA LEDNICY – ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY MAGAZYNOWO-KONSERWATORSKO-WYSTAWIENNICZEJ.

Koszt inwestycji to ok. 25 mln. złotych. Zakończenie prac przewidziano na rok 2021. Zlokalizowany nad brzegiem jeziora Lednica obiekt wprowadzi nową jakość do tak lubianego przez turystów Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych obiektów wystawienniczych, ukierunkowanych na promowanie dziedzictwa kulturowo – historycznego naszego regionu.

Ciekawa architektura, bryła idealnie wkomponowana w krajobraz brzegów jeziora lednickiego to dopiero zapowiedź tego, co nas czeka wewnątrz – historii opowiedzianej w nowej, przystępnej i interesującej formie…

Nawiązując  do doskonałej współpracy z Dyrekcją MPP na Lednicy,  Wójt Gminy Łubowo – Andrzej Łozowski zauważył, że” budowa nowego „Muzeum” jest pierwszym i najważniejszym etapem uporządkowania terenu pomiędzy siedzibą Dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy a tzw. Małym Skansenem przy przeprawie promowej na Lednicę.

Jako Gmina Łubowo, planujemy zagospodarować pozostały obszar, nadać mu szczególną funkcję turystyczną i rekreacyjną w poszanowaniu dla otaczającej nas zewsząd aury tej wielkiej historii – historii powstania Państwa Polskiego. ”

 

czytaj tutaj: www.informacjelokalne.pl

 

oglądaj tutaj: