Częściowy powrót do szkół w Gminie Łubowo

  • Dodano: 2020-05-19 14:57:17
  • 1776 wyświetleń
  • Drukuj

Poniżej znajdą Państwo kilka informacji na temat kolejnych etapów wznawiania działalności placówek edukacyjnych na terenie ich siedzib

Jak informowaliśmy wcześniej,  w związku z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od dnia 25 maja, z zachowaniem właściwego reżimu sanitarnego, otwarte zostaną przedszkola, żłobek oraz oddziały przedszkolne w szkołach Gminy Łubowo.

 

Od 25 maja prowadzone też będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkół podstawowych, jeśli rodzice zdecydują się na posłanie dzieci do szkoły. Nie oznacza to zawieszenia nauki z wykorzystaniem technik informatycznych – kształcenia na odległość.

 

Od 25 maja wszystkie szkoły podstawowe umożliwią konsultacje z nauczycielami w szkołach dla uczniów 8 klas, przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się w sposób określony szczegółowo przez dyrektorów szkół.

 

Od 1 czerwca – możliwe będą konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów również w sposób określony szczegółowo przez dyrektorów szkół.

 

Z poważaniem

Andrzej Łozowski

Wójt Gminy Łubowo