Półkolonie w Domu Kultury za nami

  • Dodano: 2013-07-26 00:00:00
  • 4999 wyświetleń
  • Drukuj

Dom Kultury w Łubowie, dniach 8-12 lipca zadbał o to, by najmłodsi mieszkańcy gminy, nie mogli narzekać na nudę. Półkolonie, które zostały zorganizowane dla dzieci, w tym roku były wyjątkowo atrakcyjne i intensywne.

Każdy dzień dawał możliwość zdobycia nowej naklejki- sprawności i pełen był zadań, związanych z głównym tematem. Pierwszego dnia, dzieci brały udział w zabawach plastycznych, stworzyły wspólnie długie rysunki dotyczące lata, układały kompozycje koralikowe, malowały, oraz wykonywały kwiatowe przebrania, które zostały wykorzystane ostatniego dnia półkolonii. We wtorek Dom Kultury zaroił się od młodych detektywów- dzieci podzielone na grupy, uczestniczyły w warsztatach literackich, zorganizowanych przez poznańskie Wydawnictwo Zakamarki i zgłębiały tajniki serii wydawniczej „Lasse i Maja”, oraz brały udział w podchodach w terenie. Kolejny dzień upłynął na zmaganiach kucharskich- młodzi kandydaci do sprawności kucharza, wykonali wspólnie koktajl mleczno- truskawkowy, wafelki z czekoladą i grzanki, które entuzjastycznie pochłonęli podczas pikniku w pobliskim parku. Następnie, w grupach, udekorowali papierowe torty. Czwartek upłynął maluchom, pod znakiem sportu- w sali gimnastycznej dzieci brały udział w licznych konkurencjach i zabawach ruchowych, oraz wykonali prace plastyczne w technice dowolnej, dotyczące różnych dyscyplin sportowych. Ostatni dzień półkolonii został przygotowany we współpracy z amatorskim teatrem „Eden” z Gniezna, który zaproponował dzieciom przedstawienie nawiązujące do historii o rajskim ogrodzie, oraz wspólną zabawę. Przedstawienie dostarczyło wielu tematów do przemyśleń.

Należy zaznaczyć, że udział w półkoloniach był bezpłatny, co dało możliwość aktywnego wypoczynku dzieciom z różnych środowisk i wspaniale zintegrowało grupę. Przeprowadzenie zajęć, było możliwe dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób; Agnieszki Bętkowskiej, która stale współpracuje z Domem Kultury, Marcinowi Głowińskiemu z Wydawnictwa „Zakamarki”, Magdzie Dymel i wszystkim członkom teatru „Eden”, oraz wolontariuszom z gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie: Patrycji, Oliwii i Rafałowi. Wszystkim tym osobom, bardzo dziękuję.
Agnieszka Gadzińska
Instruktor ds. kult- oświatowych
Dom Kultury w Łubowie

Tagi powiązane z wiadomością:
półkolonie