gal
Dnia 14 kwietnia 2014 r. OSP Łubowo było alarmowane do dwóch kolizji po intensywnych opadach deszczu oraz gradu. We Fałkowie na drodze szybkiego ruchu S5 oraz w miejscowości Komorowo.

Pierwsze wezwanie było ok. godziny 16:10 na drodze S5. W zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy marki Seat. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierująca pojazdem nie opanowała samochodu na łuku drogi i uderzyła w barierę energochłonną. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, uprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych oraz z elementów rozbitego auta.

Do drugiego zdarzenia dyspozytor poinformował nas w trakcie powrotu do bazy ok. godziny 17:00. W miejscowości Komorowo gm. Kłecko samochód osobowy marki Mitsubishi również wypadł z drogi na łuku, a następnie zatrzymał się na prawym boku w polu. Prawdopodobne przyczyny kolizji były podobne jak z tej wcześniejszej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu kobiety w zaawansowanej ciąży z rozbitego pojazdu, rozłączeniu akumulatora, uprzątnięciu drogi oraz kierowaniu ruchem w sposób wahadłowy.

W obu akcjach udział brały:
- JRG Gniezno,
- OSP Łubowo,
- Pogotowie Ratunokowe,
- Policja,
- Pomoc drogowa,
- Służba drogowa.

Radek N.

powrótLINKI:

Gmina Łubowo

KP PSP w Gnieźnie
Copyright © 2008-2014 OSP Łubowo