gal
20 sierpnia o godzinie 16:01 DOP zaalarmował naszą jednostkę o pożarze do jakiego doszło w miejscowości Dziekanowice. Do zdarzenia udał się zastęp ratowniczo-gaśniczy z OSP w Łubowie.
W momencie przybycia na miejsce naszego zastępu, który był pierwszymi siłami na miejscu zdarzenia, pożarem objęte były gałęzie i trawa znajdująca się w zagłębieniu ziemnym, oraz część pryzmy z obornikiem kilka metrów dalej. W niedalekiej odległości od pożaru znajdował się budynek mieszkalny oraz budynki inwentarskie i gospodarcze.
Łubowscy druhowie rozwinęli 2 linie gaśnicze W52 w natarciu i zajęli się pryzmą z obornikiem, natomiast przybyły następnie zastęp z JRG w Gnieźnie wykonał obronę budynków i zajął się gaszeniem trawy i gałęzi. Na miejsce zdarzenia przybył również zastęp z OSP w Lednogórze, który zajął się zaopatrzeniem wodnym.
Część działań gaśniczych wykonano przy pomocy ładowacza zaczepianego "Cyklop", którym rozplanowano pryzmę z płonącym obornikiem w celu dokładnego dogaszenia.
W godzinnych działaniach udział wzięły:

- GCBARt 5/32 JRG Gniezno,
- GBARt 2,5/20 OSP Łubowo,
- GBARt 2,5/20 OSP Lednogóra.

Po powrocie do remizy strażacy przystąpili do tankowania wozu, oraz umycia sprzętu po akcji. Przejeżdżający drogą kierowca poinformował nas o zdarzeniu do jakiego doszło na drodze z Łubowa do Owieczek, na skrzyżowaniu prowadzącym w kierunku budynku Urzędu Gminy w Łubowie. Na ostrym zakręcie pod wpływem ciężaru doszło do przewrócenia przyczepy rolniczej załadowanej ziemią, która blokowała jeden pas ruchu. Druhowie udali się na miejsce w celu zlokalizowania zdarzenia.
Po przybyciu na miejsce zajęliśmy się zabezpieczeniem drogi, na której wprowadziliśmy ruch wahadłowy, ze względu na lokalizację zdarzenia w miejscu łączenia się kilka zakrętów, do czasu podniesienia przewróconego pojazdu, oraz uprzątnęliśmy jezdnię.

Marcin Z.

powrótLINKI:

Gmina Łubowo

KP PSP w Gnieźnie
Copyright © 2008-2014 OSP Łubowo