Autorzy

 

MJ Maciej Jędrzejczak - botanik z zamiłowania, magistrant Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Zajmuje się zagadnieniami inwentaryzacji flory i ochrony szaty roślinnej. Tropiciel przyrody w lasach i na mokradłach. Fascynat rodzimych gatunków storczyków. Od kilkunastu lat prowadzi kompleksowe badania flory terenów na południe od Jeziora Lednickiego. Z zamiłowaniem prowadzi edukację przyrodniczą i propagowanie wiedzy o rodzimych gatunkach roślin. Prezes Stowarzyszenia „Kasztelania Ostrowska”.

 

Natalia Olejnik – botanik z zamiłowania, doktorantka Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Prowadzi badania nad różnorodnością i ekologią krajowych gatunków paproci. Interesuje się również funkcjonowaniem ekosystemów mokradłowych oraz problemem zagrożonych roślin Wielkopolski. Od kilku lat zajmuje się opisywaniem roślin okolic Imielna oraz badaniem lokalnej populacji paproci - nasięźrzału pospolitego. Ważne są dla niej edukacja i rozwój lokalnych społeczeństw. Wiceprezes Stowarzyszenia „Kasztelania Ostrowska”.AO.JPGAgata Ożarowska-Nowicka - ornitolog z zamiłowania, etnolog. Pracuje w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu, gdzie zajmuje się edukacją i animacją kultury. Prowadzi z artystycznym zacięciem liczne projekty fotograficzne w nurcie społecznym i reportażowym. Przerwy między kolejnymi podróżami wypełnia aromatem świeżo sparzonej herbaty. Zajmuje się m.in. inwentaryzacją ptaków w okolicach Lednogóry i Imielna oraz tematyką tożsamości lokalnej. Wiceprezes Stowarzyszenia „Kasztelania Ostrowska”.

 

ER-(1).JPGEliza Rybska - zajmuje się zagadnieniami edukacji przyrodniczej prowadzonej od przedszkoli do szkół wyższych. Adiunkt na Wydziale Biologii UAM z 10-letnim doświadczeniem nauczycielskim zdobywanym m.in. w stanie New York. Zwolenniczka konstruktywizmu oraz nauczania przez sztukę - w nich upatruje szanse na kształcenie ludzi kreatywnych, rozwiązujących problemy. Miłośniczka piękna i pięknych przedmiotów („mają duszę i klimat tego, co widziały”). Członkini Stowarzyszenia „Kasztelania Ostrowska”.

 

Tagi: autorzy