Aleksandra Politowicz ambasadorem Biegu Łubowo odDYCHA 2024

  • Dodano: 2023-11-08 15:00:00
  • 490 wyświetleń
  • Drukuj

Organizatorzy Biegu Śladem Chrobrego i Ottona Łubowo odDYCHA - Wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski wraz z  zastępcą Tomaszem Hartwichem,  Marcin Bidziński – Dyrektor Sportowy Biegu, Paweł Ostrowski – Przedstawiciel środowiska biegaczy Gminy Łubowo, Jarosław Łabus – Ambasador Główny Biegu oraz Bartosz Gadziński -  Przedstawiciel Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy – partnera biegu,  spotkali się z p. Aleksandrą Politowicz w celu zaproponowania objęcia funkcji ambasadora II edycji biegu.  Spotkanie odbyło się w dniu 07 listopada 2023 r. w VR Inkubator w Fałkowie, a rozmowy na ten temat okazały się niezwykle obiecujące.

Pani Aleksandra wyraziła zgodę i wraz z Ambasadorem Głównym Biegu - Jarosławem Łabusem, będzie pełniła obowiązki Ambasadora tegorocznej edycji.

Jest to kolejna osoba, po Przemysławie Kozaneckim, która będzie twarzą naszego biegu.

Aleksandra Politowicz od 20 lat trenuje karate tradycyjne w Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno (wcześniej Uczniowski Klub Sportowy SAMURAJ Gniezno). Od samego początku trenerem Oli jest jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu na Politechnice Poznańskiej. Od 2011 roku jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Aleksandra Politowicz jest multimedalistką Mistrzostw i Pucharu Polski, Europy i Świata. Startowała na matach wielu krajów Polski i Europy. Jest zawodniczką wszechstronną startującą zarówno w konkurencjach indywidualnych jak również drużynowych.  Zdobyła m.in. 24 medale Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, oraz Akademickich Mistrzostw Polski i Akademickiego Pucharu Polski we wszystkich kategoriach (dzieci, junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior). Od 2021 roku Ola prowadzi własną sekcję sportową i przygotowuje do startów młode pokolenie karateków.

Od dłuższego czasu związana z Gminą Łubowo, gdzie w Fałkowie trenuje młodych adeptów karate, propagując zdrowy tryb życia oraz sportowego ducha walki.

Więcej o Aleksandrze Politowicz: kliknij tutaj 

Oczywiście Gmina Łubowo nie zapomniała o najmłodszych. Każdy młody karateka z sekcji w Fałkowie otrzymał folder promocyjny Gminy Łubowo - ŁUBOWO Nowoczesna gmina na Szlaku Piastowskim.

II edycja biegu już 18 maja 2024!