Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  • Dodano: 2021-10-12 14:03:00
  • 1269 wyświetleń
  • Drukuj

Szanowni Państwo,

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi aktualnie, w całym kraju, dwie ważne kampanie informacyjne. Jedna skierowana jest do osób opiekujących się dziećmi – kampania „Dobry start”,  druga skierowana jest do osób starszych, które nie posiadają jeszcze rachunku bankowego – kampania „Bezpiecznie, Zdrowo, Bezgotówkowo”

W kampanii „Dobry start” staramy się dotrzeć z informacją do rodziców i opiekunów dzieci  w wieku szkolnym. Osoby potrzebujące wsparcia przy składaniu elektronicznych wniosków mogły skorzystać z pomocy pracowników ZUS nie tylko w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale również w mobilnych punktach uruchomionych w placówkach Poczty Polskiej, KRUS i innych instytucjach państwowych. Więcej informacji na www.zus.pl.

W kampanii „Bezpiecznie, Zdrowo, Bezgotówkowo”  staramy się pokazać jakie korzyści  niesie wykorzystanie bezgotówkowej formy pobierania świadczeń, a także możliwości wynikających z korzystania z rachunku bankowego.

Bezgotówkowa forma pobierania świadczenia z ZUS może być szczególnie przydatna zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z COVID-19 .

Z wyrazami szacunku

Hanna Wanat

koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

II Oddział w Poznaniu

Wydział Organizacji i Analiz

Materiały do pobrania:

Materiał 1

Materiał 2

Materiał 3

Materiał 4

Materiał 5

Materiał 6