Koncert Noworoczny 2023

  • Dodano: 2023-01-16 08:59:00
  • 549 wyświetleń
  • Drukuj

W niedzielę, 15 stycznia 2023 roku, Gminę Łubowo swoją obecnością zaszczycił Poznań Boys' Choir / Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.

Tego dnia w nowej siedzibie Muzeum odbył się bowiem Koncert Noworoczny  poświęcony pamięci prof. Andrzeja Marka Wyrwy, który przez 14 lat był dyrektorem MPP na Lednicy i przewodnikiem po dziedzictwie pierwszych Piastów.

Koncert rozpoczął się wykonaniem utworu „Lacrimosa” Zbigniewa Preisnera, zaśpiewanym w hołdzie zmarłemu profesorowi.

Tematem przewodnim koncertu były jednak kolędy  i pastorałki.

Poznańscy artyści udowodnili, że polskie kolędy są najpiękniejsze na świecie a każdy utwór, czy to przyprawiająca o gęsią skórkę „Cicha Noc” czy rzewna „Lulajże Jezuniu” w ich wykonaniu staje się prawdziwą ucztą dla uszu.

Nie zabrakło też znanej piosenki "Jingle Bells", która wraz z kolędą "Przybieżeli do Betlejem pasterze" ukazała niezwykłą technikę i zgranie jakim legitymują się młodsi i nieco starsi śpiewacy.

Publiczność, która również została zaproszona do wspólnego kolędowania była zachwycona.

 

Warto wspomnieć, że wśród znamienitych gości znalazł się Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski, Ksiądz Biskup Radosław Orchowicz - biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej a także Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Zbigniew Dolata oraz Tadeusz Tomaszewski. Obecny był też Piotr Gruszczyński Starosta Gnieźnieński oraz konsul Honorowy Republiki Chorwacji – wielki sympatyk Gminy Łubowo - Jerzy Domicz. Nie zabrakło ks. Kan. Andrzeja Szyndlera, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, radnych Powiatu Gnieźnieńskiego oraz radnych Gminy Łubowo z Przewodniczącym Rady - Mirosławem Nowakiem na czele.  

 

Co najważniejsze w dużej liczbie dopisała znakomita publiczność – mieszkańcy i goście, dzięki którym i dla których takie wydarzenia warto organizować.  Nie ma lepszej nagrody niż widok uśmiechniętych, często nawet rozśpiewanych twarzy, nie ma nic piękniejszego niż brzmienie cichych, miłych rozmów w przepięknych wnętrzach nowego Muzeum…

Jako organizatorzy  - dziękujemy...

 

Organizatorami Wydarzenia byli Wójt Gminy Łubowo – Andrzej Łozowski, Dyrekcja Muzeum PP na Lednicy, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury Gminy Łubowo.

 

Koncert odbył się w ramach formatu LednicaArt- projektu, który realizuje wydarzenia w duchu artystycznym, proponując szeroki wachlarz działań kulturalnych.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Poznańskiego Chóru Chłopięcego - znajdą tu Państwo krótka relacje i kolejne fotki

Część zdjęć pochodzi z powyższego profilu i zostało udostępnionych dzięki uprzejmości autora: Alisy Mazur Sykulskiej.