rajd

Literacki Rajd Rowerowy 2021

  • Dodano: 2021-08-08 17:13:00
  • 530 wyświetleń
  • Drukuj

8 sierpnia 2021r. na terenie Gminy Łubowo odbył się Literacki Rajd Rowerowy, organizowany przez Wójta Gminy Łubowo oraz Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury Gminy Łubowo wraz z Komisją Kultury.

Pakiety startowe oraz nagrody książkowe ufundował Wójt Gminy Łubowo oraz BPiCK Gminy Łubowo.

Uczestnicy, podzieleni na cztery grupy, wyruszyli różnymi trasami z: Łubowa, Lednogóry, Wierzyc/Fałkowa oraz Owieczek, zaopatrzeni we wskazówki gdzie mogą znaleźć skarb czyli 1 zadanie literackie, polegające na ułożeniu w prawidłowej kolejności wersów znanych utworów poetyckich. Liderami poszczególnych grup byli: Jarosław Łabus, Piotr Cielaczyk, Rafał Frąckowiak i Hubert Wichowski, którzy wyznaczyli trasy.

 

Następnie wszystkie zespoły spotkały się w Dziekanowicach i przedstawiły wykonanie 1 zadania. Szczególnie wyróżniły się zespoły Wierzyce/Fałkowo (śpiew) oraz Łubowo (teatr kamishibai). Wszystkie zespoły prawidłowo zrealizowały zadanie i otrzymały możliwość uczestnictwa w zadaniu finałowym.

Wszystkie cztery drużyny liczące 96 uczestników, razem przejechały ostatni etap trasy i to pod opieką Policji z Fałkowa.

Na placu przed BPiCK Gminy Łubowo i SP w Łubowie na uczestników czekał poczęstunek, nagrody, konkursy i zabawy literackie oraz OSP z Łubowa, które przygotowało cudowne przygody z pianą dla najmłodszych oraz zabezpieczyło stronę medyczną wydarzenia.

Dzieci miały również okazję aby pobawić się w kąciku Elmera i wysłuchać czytanych bajek.

Pyszną grochówkę przygotowało KGW w Lednogórze, a wspaniałe ciasta KGW z Łubowa. 

Policjanci przedstawili zasady bezpiecznej turystyki rowerowej oraz znakowali rowery. 

Główny konkurs literacki wygrała drużyna Wierzyce/Fałkowo, ale różnice punktowe były minimalne.

W konkursie "Moja najlepsza książka w życiu" nagrodę wylosowała Wiktoria Bomba Zwycięzcami konkursu "20 słów", prowadzonego przez Joannę Filipiak, zostali wszyscy uczestnicy, którzy odważyli się na przeczytanie swojego opowiadania.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez członków Komisji Kultury.

Wspaniała ekipa pracowników BPiCK oraz Wolontariuszy przygotowała całość wydarzenia i czuwała nad sprawnym przebiegiem Literackiego Rajdu Rowerowego.

Uczestnicy wyrazili nadzieję, iż rajd będzie stanie się wydarzeniem cyklicznym :).

Do zobaczenia!