roślinka wyrastająca z gruntu w postaci monet

Mieszkańcu - rozliczaj podatki w miejscu zamieszkania, dbaj o budżet swojej Gminy !

  • Dodano: 2021-02-16 14:03:00
  • 2081 wyświetleń
  • Drukuj

Szanowni Państwo

Ważną pozycją w budżecie gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych. Z całego podatku dochodowego, który odprowadzają mieszkańcy do urzędu skarbowego ok. 38 % wraca do budżetu gminy w której mieszkają.

Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania, a nie zameldowania. Jest to obowiązek, o którym często Podatnicy nie wiedzą i  tym samym zasilają budżety innych gmin.

Dlatego jeśli pragniemy by w naszej Gminie mieszkało się nam lepiej, wygodniej, jeżeli chcemy aby gmina realizowała kolejne inwestycje  zadbajmy o fundusze na te zadania.

Wszyscy możemy się do tego przyczynić - niech pieniądze zostaną w naszym domu!

Jak to zrobić?

Wystarczy złożyć PIT do Urzędu Skarbowego w Gnieźnie (ul. Spichrzowa 4, 62-200 Gniezno), wskazując tam faktyczne miejsce zamieszkania, a więc adres na terenie naszej gminy.

Co ważne – złożenie przedmiotowych dokumentów we wskazanej instytucji jest całkowicie bezpłatne a spowoduje to, że udział w wysokości 38 % z Państwa podatku dochodowego trafi do Gminy Łubowo - wróci do Państwa w postaci inwestycji gminnych np.: lepszych dróg, rozbudowanego systemu wod-kan, nowych placów zabaw, skwerów, lepszych szkół, przedszkoli itd...

 

Z wyrazami szacunku                                               

                                                                                                                   Andrzej Łozowski

Wójt Gminy Łubowo