Otwarcie sali sportowej w Owieczkach

  • Dodano: 2014-09-02 11:32:00
  • 6251 wyświetleń
  • Drukuj

Dzień 1 września 2014r. uczniom szkoły podstawowej w Owieczkach będzie się kojarzył nie tylko z końcem wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego, ale także otwarciem nowej, przepięknej sali sportowej, którą zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie ich szkoły.

Ogólnodostępny obiekt, kosztem ok. 1 mln. złotych powstał  dzięki wsparciu funduszy unijnych – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Odnowa i Rozwój Wsi.

Kompaktowa sala o kubaturze ok. 3000m3, powierzchni niemal 400m2 zbudowana została w ciągu ostatnich kilku miesięcy i od dziś służyć będzie mieszkańcom Gminy Łubowo, w tym również uczniom wspomnianej szkoły.

Nowo wybudowana  sala  wkomponowana została w istniejącą zabudowę szkoły. Kompleks szkolny zyskał także nowe chodniki, drogę  pożarową , a także plac zabaw, który został sfinansowany w całości z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej – projekt systemowy „Najlepiej jest w przedszkolu”.

Otwarcia dokonał gospodarz sali : Wójt Gminy Łubowo – Andrzej Łozowski w towarzystwie wicemarszałka województwa wielkopolskiego - Wojciecha Jankowiaka oraz dyrektora szkoły Sebastiana Patrzek.

Wojciech Jankowiak,  jest  odpowiedzialny za fundusze unijne w Wielkopolsce, stąd jego obecność była dużym wydarzeniem dla lokalnej społeczności. Swoją obecnością zaszczycili nas również parlamentarzyści.

 

Napisali o nas www.informacjeloklane.pl