Wojewoda wraz z Wójtem Panią Skarbnik i Posłem

Podpisanie umów w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg oraz programu Senior+.

  • Dodano: 2021-07-13 12:37:00
  • 385 wyświetleń
  • Drukuj

Miło nam poinformować, że w dniu 12 lipca w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo odbyło się podpisanie umów z samorządami w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg oraz programu Senior+.

Sygnatariuszem umów po stronie Województwa Wielkopolskiego był Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński.  Obecny był również Poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata, gospodarz Gminy - Andrzej Łozowski oraz przedstawiciele kilkunastu  gmin i powiatu z województwa wielkopolskiego.

Całkowita wartość projektu Gminy Łubowo pn. „Budowa drogi gminnej dz. 51/11 w Fałkowie, gmina Łubowo” wynosiła 404.723,32. Otrzymane dofinansowanie to 192.350,54zł.

Przedmiotem projektu jest budowa drogi długości 244m o nawierzchni bitumicznej o szerokości 4,5m z obustronnym chodnikiem (z lewej 188m, z prawej 76m). Przewidziano odtworzenie rowów prawostronnych a także budowę dwóch przejść dla pieszych z aktywnym oznakowaniem i oświetleniem. Dzięki wskazanym rozwiązaniom zwiększy się bezpieczeństwo uczestników ruchu - w szczególności tych niechronionych, którzy udają się na dworzec kolejowy, do którego bezpośrednio prowadzi droga. Dwa oświetlone przejścia dla pieszych z aktywnym oznakowanie ostrzegawczym zaprojektowano w miejscach pozwalających na bezpieczne przemieszczanie się strumienia przechodniów.

 

Napisali o nas: kliknij tutaj

                         kliknij tutaj