Przyrodnicze gawędy podczas wakacji - zapraszamy

  • Dodano: 2014-07-27 00:48:29
  • 5076 wyświetleń
  • Drukuj

Wakacje trwają w najlepsze. Dla przyrody to jednak szczyt sezonu wegetacyjnego. Dla nas to także dobra okazja na zaproponowanie spotkań właśnie na temat przyrody i jej powiązań z człowiekiem. Najbliższe spotkania odbędą się 27 lipca.

1) dla najmłodszych proponujemy spotkania w ramach grupy "Młodzi Przyrodnicy"

 

Podczas spotkania 27 lipca w godz. 15:30-17:00 będzie okazja posłuchać i zobaczyć w terenie przedstawicieli najliczniejszej na Ziemi grup zwierząt - bezkręgowców. Spotykamy się w świetlicy w Imielnie pod hasłem "Bezkręgowce, czyli nie tylko o robakach". Kolejne spotkanie już na początku sierpnia. Zapraszamy wszystkie młode osoby i dzieci do odkrywania przyrody z nami!

 

Młodzi Przyrodnicy StowKO <<< link

 

 

 

2) dorosłych (ale także tych najmłodszych) zapraszamy na "Przyrodnicze Gawędy"

 

Spotkania obejmują krótkie prelekcje ze zdjęciami. Najbliższe spotkanie w świetlicy w Imielnie w godz. 17:00-18:15 poświęcimy tajemniczemu tematowi "Relikty wśród nas". Spotkania odbywają się zazwyczaj pod koniec każdego miesiąca (wyjątkowo co dwa tygodnie). Serdecznie zapraszamy do posłuchania o ciekawostkach ze świata natury - także tej lokalnej z terenu gminy Łubowo i to z pierwszej ręki od badaczy przyrody tych terenów!

 

 

Przyrodnicze Gawędy <<< link

 

 

 

 

Zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach!

Zespół Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska,

 

www.kasztelaniaostrowska.pl