Rekord w Gminie Łubowo!

  • Dodano: 2024-01-29 15:48:00
  • 509 wyświetleń
  • Drukuj

32.Finał WOŚP w Sztabie Łubowo za nami.

Zebraliśmy  rekordową sumę 42.424,47 zł.

Na tak wysoki wynik złożyły się liczne wydarzenia, ale największą kwotę zebrano podczas Finału.

Podczas Finału działo się bardzo dużo i w całkowicie pozytywnej energii wszystkich obecnych.  Finał rozpoczęły dzieci z Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. z Fałkowa pokazem pierwszej pomocy dla dzieci. Do pokazu dołączyła OSP Łubowo z rozszeutworem rzonym pokazem akcji ratowniczej osób
z zadymionego czadem pomieszczenia. Przedszkole „Tęczowy Domek” z Woźnik wraz z Takimi Akcjami Animacjami Katarzyny Jabłońskiej rozpoczęły część artystyczną.

Poruszenie wywołał  Incydentalny Chór Gminny utworem „Kolorowe jarmarki”. Ponadto uczestnicy mieli okazję pobawić się wraz z Zespołem Muzycznym Bingo oraz z młodą wykonawczynią Zuzią. Na scenie swoją energię zaprezentowały Panie z „Fit Kobietki”  Fałkowo, sekcja taneczna z MOK-u Gniezno oraz Hip-Hop Lednogóra. Koncerty 32.Finału w naszym Sztabie rozpoczęli młodzi muzycy Jelon & Paledread, romantyczny Piotr Woźniak, energetyczna Daria „Valerka” Waleriańczyk.

Wszystkie występy poprzedzały licytacje małe i duże, a licytujący wykazywali się  wielką hojnością. DZIĘKUJEMY.

Mieszkańcy gminy Łubowo oraz goście Finału grali w gry komputerowe ze Stowarzyszeniem Wystawa Komórek, wykręcili 200 km na rowerze treningowym, wzięli udział w kiermaszu książek, a nawet malowali buzie.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gastronomiczne KGW Gminy Łubowo – sok z hyćki, gorące napoje, bardzo różnorodny wybór ciast, galaretek oraz chleb ze smalcem oraz rewelacyjne śledziki.

Finał rozświetliło światełko do nieba w wykonaniu Teatru SOMA.

Głównym wykonawcą był Bartek Wrona, który roztańczył Finał WOŚP w Łubowie.

Rekordowa kwota z Gminy Łubowo, wesprze Fundację WOŚP w zakupie sprzętu potrzebnego do walki z chorobami płuc po pandemii dla dzieci i dorosłych.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Darczyńcom, sponsorom i Wolontariuszom za wspólne działania dla celu jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Do zobaczenia za rok.

 

Więcej zdjęć - WOŚP Sztab Łubowo

zdjęcia: K. Adamczak, A. Jankowska, K. Wielgosz, A. Nowak-Szajda