Spotkanie organizacyjne w sprawie Bitwy Regionów 2023

  • Dodano: 2023-05-11 14:48:00
  • 623 wyświetleń
  • Drukuj

 

Już po raz kolejny Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich - Bitwa Regionów.

W minionym roku eliminacje Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gnieźnieńskiego zorganizowano w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, w Skansenie w Dziekanowicach, w ramach Żywego Skansenu. Wydarzenie odniosło duży sukces i spotkało się z pozytywnym odbiorem przez mieszkańców.

W związku z tym dnia 11 maja 2023 r. w Urzędzie Gminy w Łubowie odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym wstępnie zaplanowano organizację tegorocznej edycji konkursu.

W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata, który po otwarciu spotkania musiał pilnie wrócić do pełnienia swoich obowiązków, dyrektor KOWR Bogdan Fleming,  kadra zarządzająca Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dyr. Marek Krężałek oraz dyr. Antoni Pelczyk, dyrektor BPiCK w Łubowie Katarzyna Wielgosz,  Wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski, Zastępca Wójta Tomasz Hartwich oraz Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Nowak.

Bitwa Regionów planowana jest na 2 lipca 2023 r. na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach jako impreza towarzysząca wydarzeniu pod nazwą Żywy skansen. W tym roku do rywalizacji zgłosiły się 22 Koła Gospodyń Wiejskich. To o 6 więcej niż w poprzednim roku. Podczas rozmów ustalono program wydarzenia. Zaplanowano moc atrakcji, m.in. Gwiaździsty Rajd Rowerowy (sponsor strategiczny Decathlon), występ Zespołu Folklorystycznego Gniezno, Piknik z Produktem Polskim.