otwarcie Bovelli

Uroczyste otwarcie fabryki pierwszego inwestora w WSSE Łubowo

  • Dodano: 2021-10-22 09:34:00
  • 2333 wyświetleń
  • Drukuj

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o uroczystym otwarciu fabryki Bovelli Bedding sp. z o.o , tym bardziej, iż jest to pierwszy zakład, który rozpoczął produkcję na terenie uzbrajanej przez Gminę Łubowo Specjalnej Strefy Inwestycyjnej. Życzymy powodzenia !

Poniżej przedstawiamy wyciąg z notatki prasowej z tego wydarzenia.

Po 10 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty, w lipcu 2021 roku Bovelli Bedding sp. z o.o. zainaugurowała swoją działalność jako pierwszy inwestor na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK - Podstrefa Łubowo, w gminie Łubowo.

W dniu 21 października w otoczeniu rodziny i przyjaciół oraz w obecności przedstawicieli władz lokalnych, świata nauki, otoczenia biznesu i dziennikarzy nastąpiło uroczyste otwarcie nowej fabryki.

Bovelli Bedding sp. z o.o. powstała w czerwcu 2013 roku. Nieruchomość pod inwestycję została zakupiona w grudniu 2018 roku. Dotychczas firma funkcjonowała w trzech różnych lokalizacjach na terenie miasta i gminy Gniezno. Nowy zakład produkcyjny umożliwia pracę w jednolitych wysoko wyspecjalizowanych warunkach, dywersyfikację odbiorców, zwiększenie sprzedaży oraz wzrost zatrudnienia. Aktualnie w spółce pracuje niemal 60 osób.

Nowa fabryka o powierzchni ponad 5,5 tys. m2 została zbudowana na ponad 3,1 ha działce. Inwestycja polegała na budowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową, parkingami, utwardzeniem terenu, zbiornikiem na wody opadowe oraz instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i gazowymi.

Bovelli Bedding sp. z o.o. zajmuje się produkcją łóżek kontynentalnych wraz z materacami, zagłówkami i pufami. Firma ma w planach powiększenie oferty o inne elementy wyposażenia sypialni. Obecnie produkcja miesięczna oscyluje na poziomie ok. 100 tys. szt. mebli. Dziennie z magazynów spółki wyjeżdżają 3 pełne Jumbo naczepy. Głównymi odbiorcami są klienci z Europy Zachodniej. Firmą zarządzają Daniela i Michael Ben Or – para zarówno w życiu, jak i w biznesie, dla których kluczowymi wartościami są pasja w działaniu, wizja rozwoju oraz odwaga w podejmowaniu kluczowych decyzji. Determinację w dążeniu do celu udowodnili wdrażając zamysł budowy nowoczesnej fabryki, wbrew panującej pandemii
i trudnych do przewidzenia skutków, które może ona wywołać.

Spółka mimo krótkiego okresu działalności ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.  Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości w kategorii eksporter, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania, Efektywna Firma, Brylant Polskiej Gospodarki, Samorządowo – Gospodarczy Hit Regionu. Po trzech latach działalności, czyli już w 2016 roku, Bovelli Bedding znalazła się na złotej liście 200 producentów mebli w Polsce, a w roku 2021 zdobyła Diament Meblarstwa.

Spółka oferuje swoje produkty również na rynku krajowym pod marką produktową Vicino, która jest prawnie chronionym znakiem towarowym zarejestrowanym w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), podobnie jak znak towarowy Bovelli Bedding.

O wydarzeniu napisali: gniezno24.com : kliknij tutaj