marszalek wojt inspektor

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak z wizytą w Gminie Łubowo

  • Dodano: 2024-03-22 14:16:00
  • 515 wyświetleń
  • Drukuj

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że naszą Gminę odwiedził Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak.

Pan Marszałek w towarzystwie Wójta Gminy Łubowo - Andrzeja Łozowskiego oraz pracowników dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dokonał symbolicznego otwarcia parkingu przy nowej siedzibie Muzeum (inwestycja Samorządu Województwa Wielkopolskiego) na styku z sąsiadującą z nim jedną z wielu inwestycji Gminy Łubowo, współfinansowanych z budżetu Państwa  - nowej drogi w kierunku Małego Skansenu w Dziekanowicach.

Obydwa zadania są bardzo istotne dla uporządkowania ruchu turystycznego związanego z początkami Państwa Polskiego.

Droga wyznacza oś, wokół której zlokalizowane zostaną usługi turystyczno - rekreacyjne jeziora Lednica a prowadzi do jednego z najważniejszych miejsc o znaczeniu historycznym na mapie Polski - wyspy Lednica z ruinami Palatium. 

Wojciech Jankowiak, znany ze swej sympatii dla Gminy Łubowo wizytował też obecnie największą gminną inwestycję, dofinansowaną z budżetu Państwa  rozbudowę węzła drogi S5 w miejscowości Fałkowo, o wartości blisko 17 mln złotych.. 

Jest to inwestycja niezmiernie ważna, gdyż przyczynia się bezpośrednio do rozwoju i zminimalizowania uciążliwości, związanej ze zwiększonym ruchem kołowym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Fałkowie, uzbrojonej w ramach  unijnego projektu WRPO 2014 - 2020 (OSI) (poddziałanie 1.3.3) projekt pn.: "Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" - Podstrefa Łubowo", którymi to funduszami dysponuje właśnie Urząd Marszałkowski.