logo czyste powietrze

„Czyste Powietrze” - spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Łubowo

  • Dodano: 2021-07-20 09:09:27
  • 151 wyświetleń
  • Drukuj

W związku z podpisaniem przez Gminę Łubowo porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w zakresie uruchomienia w naszej Gminie punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” zapraszamy Mieszkańców Gminy do udziału w pierwszym spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną omówione zasady ubiegania się o dofinansowanie.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 29 lipca 2021 r. w godz. 11:00-15.00 w  Domu Kultury w Łubowie (62-260 Łubowo 2D).

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.