logo czyste powietrze

"Czyste Powietrze" - spotkanie informacyjne w Wierzycach

  • Dodano: 2022-03-16 13:24:12
  • 1984 wyświetleń
  • Drukuj

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Łubowo do udziału w spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną omówione zasady ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze". 
 
Spotkanie odbędzie się w czwartek 24 marca 2022 r. o godz. 16.00  w  Świetlicy Wiejskiej w Wierzycach (Osiedle Leśne 7, 62-262 Wierzyce). 
 
Podczas spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.
 
„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.
 
Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów, termomodernizacji, wymiany stolarki drzwiowej i okiennej czy montażu paneli fotowoltaicznych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.