pomieszczenie świetlicy

Świetlica w Lednogórze azylem dla Uchodźców

  • Dodano: 2022-03-17 09:50:00
  • 2056 wyświetleń
  • Drukuj

Świetlica w Lednogórze czeka na gości z Ukrainy.

Do dyspozycji jest 16 miejsc noclegowych z dodatkową rezerwą dla kolejnych 4 osób, jeśli zajdzie taka konieczność. Dwa pomieszczenia zostały przygotowane w kluczu: sypialnia i jadalnia wraz z łazienką i kuchnią. Gmina wyposażyła świetlicę w łóżka, żelazko i inne niezbędne sprzęty, w tym zakupiono pralkę. Dzięki zbiórce, przeprowadzonej wśród mieszkańców gminy, zapewniono koce, pościele, ręczniki i środki higieny osobistej oraz czystości. 

Także lokalna społeczność  z dużą energią włączyła się w przygotowania świetlicy. Tutaj bowiem, kobiety  szykowały azyl kobietom i ich dzieciom dotkniętych bestialstwem wojny. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły,  nie zabrakło nawet klamerek do prania. Błahe na pozór dodatki takie jak światełka, lampki nocne czy regał na kosmetyki wolontariuszki przynosiły z własnych domów chcąc „udomowić”  to miejsce. Wygospodarowano kącik wypoczynkowy dla mam i miejsce zabaw dla dzieci, gdzie znalazły się książeczki, klocki, gry i zabawy planszowe.  Dla każdego gościa przygotowano indywidualny pakiet powitalny składający się ze szczoteczki i pasty do zębów, chusteczek i "małego co nieco". W kuchni czekają gotowe potrawy oraz produkty spożywcze, nie zabrakło również słodyczy i napojów. Zadbano o apteczkę i dezynfekcję.

Ostatnie prace przy przygotowaniu następnych miejsc przyjęcia uciekinierów z Ukrainy  trwają w świetlicach w Siemianowie (16 osób) i Woźnikach.