W piątek po południu posłuchasz o lokalnych wierzbach, zrobisz własne kosmetyki i upichcisz coś z ziół

  • Dodano: 2014-09-25 13:03:00
  • 8979 wyświetleń
  • Drukuj

Przygotowujemy miłą ofertę w Imielnie i Imielenku. Coś dla najmłodszych, dla Pań będzie nauka ręcznego robienia kosmetyków, posłuchamy o naszych wierzbach.

Od godziny 16:00 w piątek 26 września startujemy z wydarzeniami umilającymi pierwsze jesienne po południa w Kasztelanii.

 

 

Co proponujemy?

 

  • 16:00 - IMIELENKO - dla Młodych Przyrodników organizujemy zajęcia z gotowania przy użyciu łąkowych ziół. Zaczynamy w świetlicy w Imielenku, koniec ok. 17:45.
  • 18:00 - IMIELNO - ruszają pierwsze działania w ramach powstającego przy Stowarzyszeniu Klubu Kobiet Kreatywnych, który to skupiać będzie wszystkie zainteresowane Panie z okolicy. Na pierwszy rzut warsztaty z domowego tworzenia kosmetyków, które przeprowadzą absolwentki chemii kosmetycznej obecnie związane z firmami Nivea i Seboradin. Okazja do nauki własnoręcznego przygotowywania kosmetyków metodą domową przy użyciu dostępnych materiałów oraz ciekawe prelekcje.
  • 19:30 - IMIELNO - kolejne spotkanie z cyklu PRZYRODNICZE GAWĘDY tym razem poświęcone będzie kulturotwórczemu, historycznemu i praktycznemu znaczeniu wierzb wśród mieszkańców gminy Łubowo - prowadzi znany w szerokich kręgach etnograf Tadeusz Panowicz - a ponadto będzie okazja do porozmawiania o roli wierzb w krajobrazie i przyrodzie - Maciej Jędrzejczak.

Zapraszamy do przyjścia na te wydarzenia wszystkich zainteresowanych!

 

Maciej Jędrzejczak

Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska

http://www.kasztelaniaostrowska.pl/
https://www.facebook.com/kasztelaniaostrowska

 

 

 

Fot. 1. Zarośla wierzby szarej i łozy w zabagnionym śródleśnym obniżeniu koło Imielna (MJ)